Marotta: Czeka nas trudny moment

Giuseppe Marotta

Zdjęcie: Inter.it

Dyrektor Interu – Beppe Marotta ma nadzieję, że Antonio Conte pozostanie trenerem “Nerrazurrich”. Jednocześnie ostrzega, że czołowe europejskie kluby “borykają się z problemami finansowymi”.

W miniony weekend Inter Mediolan zapewnił sobie tytuł mistrza Włoch i przerwał dominację Juventusu w Serie A.

To wielka satysfakcja, to historyczny wyczyn – powiedział Marotta w rozmowie z Radio Anch’io lo Sport – Progres był konsekwentny od zeszłego sezonu, kiedy zakończyliśmy rozgrywki jeden punkt za Juventusem i dotarliśmy do finału Europa League. W tym sezonie Conte był w stanie zaszczepić te zwycięskie zasady, które leżą u podstaw sukcesu.

Mogliśmy osiągnąć 94 punkty, to niezwykły wynik. Zespół odzwierciedla trenera i nie mamy planu B.  Mamy plan A i mam nadzieję, że Conte zostanie z nami, aby kontynuować ten cykl. Są świetne relacje między nim, fanami i klubem. Conte jest zwycięzcą i nie mieliśmy żadnego problemu w tym sezonie, zawsze mówi to, co myśli i to jest pozytywna cecha – dodał dyrektor Interu.

Kontrakt włoskiego szkoleniowca wygasa w czerwcu 2022 roku, czy zostanie on w Interze na jeszcze jeden sezon?

– Wiemy, że czeka nas trudny moment, następuje skurczenie się przychodów, a to wpływa na wielkie kluby. Siła na rynku zostanie zmniejszona. Z jednej strony, dokonamy ostatecznego bilansu na koniec sezonu. Z drugiej strony, musimy myśleć o pewnych kosztach i niepewnych przychodach. Będziemy rozmawiać z Conte i słuchać właścicieli, ale jest optymizm. To szczególny moment, wielkie kluby borykają się z problemami finansowymi i musimy znaleźć nowy model – podkreślił Marotta.

W trakcie dyskusji pojawił się też temat Superligi, do której pierwotnie miał dołączyć Inter.

Narodziła się ona, ponieważ obecny model nie jest już zrównoważony. Wszyscy pamiętają właścicieli, którzy kiedyś pokrywali straty finansowe, ale ten futbol zmierza w kierunku innego modelu biznesowego. Super League narodziła się bardziej z troski, biorąc pod uwagę obecny system. Została przedstawiona w złym momencie, ale musimy wyciągać wnioski ze wszystkich rzeczy – wytłumaczył.

 

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *