“Marketingowe show” w wykonaniu polskich klubów!

Potencjalnie trzy najpopularniejsze klubu w Polsce – Lech Poznań, Wisła Kraków i Legia Warszawa mają co raz więcej pomysłów marketingowych, aby zachęcić swoich sympatyków do przychodzenia na mecze. Zobacz co wymyślili tym razem.

Zarząd Lecha Poznań wziął przykład ze słynnego Realu Madryt i piłkarze będą Kolejorza we wszystkich oficjalnych meczach będą występowali w koszulkach z numerami na plecach stworzonymi z fotografii, na których widnieją twarze kibiców Lecha Poznań. Do „Playing2” może przyłączyć się każdy kibic. Wystarczy założyć konto na oficjalnej stronie akcji i wybrać miejsce na numerze, gdzie ma się znajdować fotografia. Taka przyjemność kosztuje 50 zł.

Natomiast włodarze Wisły Kraków mają wiele ciekawych pomysłów na promowanie klubu. Wystarczyło zmiana ludzi odpowiedzialnych za marketing, a efekty są już widoczne. Na mecz z Legią Warszawa stworzyli bardzo interesujący filmik zachęcający do przybycia na ten mecz.

Sytuacja w Legii Warszawa wygląda trochę inaczej. W ostatnim czasie na klub zostało nałożonych sporo kar finansowych (m.in. za odpalenie rac). Kibice stołecznego klubu chcąc się w jakiś sposób zrehabilitować i pomóc spłacić kary postanowili kupować bilety (20 zł/1szt.) na czwartkowy mecz Ligi Europejskiej z mimo tego, że stadion będzie zamknięty. Według strony internetowej www.legia.com do godziny 14:00 rozeszło się około 1200 takich wejściówek.

Każdy klub robi wszystko, aby zyskać jak najwięcej fanów i widać, że mają co raz ciekawsze pomysły na to. Pomysły bardzo ciekawe, ale jestem ciekaw co wymyślą na następnym raz.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.