
Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Arturem Szpilką na gali XTB KSW Colosseum 2
O tej walce mówiło się od dawna i w końcu przyszedł czas, aby do nie doszło. Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 Mariusz Pudzianowski (17-8 1NC, 12 KO), sportowa legenda i tytan pracy, zmierzy się z jednym z najbardziej znanych i popularnych polskich pięściarzy, Arturem Szpilką (2-0, 2 KO). Do walki w królewskiej kategorii wagowej dojdzie już 3 czerwca na PGE Narodowym.
Walka Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką żyła w przestrzeni medialnej od dłuższego czasu. Panowie wymieniali się między sobą żartobliwymi uszczypliwościami i sugerowali, że konfrontacja zbliża się wielkimi krokami. Podczas XTB KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym fani zobaczą jej finał.
Historia Mariusza Pudzianowskiego w świecie MMA jest pełna tryumfów, ale też trudnych momentów. Ostatecznie jest jednak opowieścią o determinacji i wytrwałości w dążeniu celu. „Pudzian” jest dziś jednym z najbardziej doświadczonych zawodników organizacji KSW. Na swoim koncie ma 26 stoczonych pojedynków, z których aż 12 wygrał przez nokaut. W ostatnich latach Mariusz był na fantastycznej fali sześciu wygranych z rzędu.
W tym czasie pokonał tak znanych zawodników jak Łukasz Jurkowski czy Michał Materla. W ostatnim boju, do którego doszło w grudniu zeszłego roku, Mariusz musiał uznać wyższość w klatce Mameda Khalidova. Teraz więc „Pudzian” będzie chciał powróci na drogę zwycięstw i powtórzyć swój sukces z pierwszej gali Colosseum, podczas której brutalnie rozbił Tyberiusza Kowalczyka.
Artur Szpilka zebrał ogromne doświadczenie na najwyższym światowym poziomie w boksie zawodowym. W roku 2016 walczył o pas mistrza świata WBC królewskiej kategorii wagowej, a na swoim koncie ma zwycięstwa nad tak znanymi pięściarzami jak: Tomasz Adamek, Mariusz Wach czy Mike Mollo. „Szpila” kroczy teraz jednak przez świata MMA, ale jest dopiero na początku tej trudnej drogi.
W profesjonalnych klatkach stoczył do tej pory dwa pojedynki i oba wygrał. W styczniu miał ponownie zawalczyć i na gali XTB KSW 78 zmierzyć się z Arkadiuszem Wrzoskiem, jednak kontuzja wyeliminowała go z tego pojedynku. Artur wrócił już do pełnej sprawność i szykuje się do największego wyzwania w karierze w mieszanych sztukach walki, starcia z Mariuszem Pudzianowskim.
Karta główna | Main card
- 83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov #3 (36-8-2, 16 KO, 16 Sub) vs TBA
- 120,2 kg/265 lb: Mariusz Pudzianowski #6 (17-8 1NC, 12 KO ) vs Artur Szpilka (2-0, 2 KO)
𝐈𝐭 𝐢𝐬 𝐡𝐚𝐩𝐩𝐞𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐠𝐚𝐢𝐧!
![]()
The 𝐁𝐈𝐆𝐆𝐄𝐒𝐓 event in modern MMA history!
We are coming
to the PGE Narodowy
![]()
XTB #KSWColosseum2 | June 3 | @eBiletPL pic.twitter.com/SAdL1zwO7k
— KSW (@KSW_MMA) February 24, 2023
źródło: info.pras. ksw /
-
AktualnościWielki powrót do kadry! Znamy marcowe powołania
Michał Szewczyk / 14 marca 2025, 0:25
-
AktualnościLKE: Legia również w ćwierćfinale! Marc Gual bohaterem Warszawy (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 13 marca 2025, 23:41
-
AktualnościLKE: Awans Jagiellonii po męczarniach. Abramowicz bohaterem (WIDEO)
Karolina Kurek / 13 marca 2025, 20:42
-
AktualnościOficjalnie: Leszek Ojrzyński trenerem Zagłębia
Michał Szewczyk / 13 marca 2025, 15:59
-
AktualnościLiga Mistrzów: Barca przypieczętowała awans (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 11 marca 2025, 21:01
-
AktualnościMecz FC Barcelona - Osasuna przełożony, Klub wydał komunikat
Karol Świderek / 8 marca 2025, 21:17