Mario Rodriguez przejdzie operację w Hiszpanii, do zajęć wróci w styczniu

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piłkarz Warty Poznań, Mario Rodriguez w najbliższych dniach podda się zabiegowi kontuzjowanego stawu skokowego – poinformował klub.

Hiszpan doznał urazu na początku tego miesiąca w meczu ze Stalą Mielec i opuścił wówczas plac gry w 34. minucie i zastąpił do Gracjan Jaroch. – – Doszło do odnowienia konfliktu tylnego w stawie skokowym, w wyniku czego ucierpiał i naruszył się chrząskozrost kostki trójkątnej – objaśnia Bartłomiej Smuniewski, fizjoterapeuta Warty Poznań.

Mario podjął próbę powrotu do treningów. Była duża poprawa, ale nie na tyle, żeby odzyskał pełen komfort. Dlatego wspólnie zdecydowaliśmy o artroskopii stawu skokowego i resekcji kostki trójkątnej. Mario przejdzie ten zabieg w Barcelonie – dodał.

Mario Rodriguez przebywa już w swoim kraju i w najbliższym czasie przejdzie niezbędną operację. – W styczniu zawodnik wznowi treningi z zespołem Warty Poznań – przyznał Bartłomiej Smuniewski. 23-latek urodzony w Barcelonie, ale jest wychowankiem Realu Madryt. W lipcu zadebiutował w La Liga w barwach Granady, a w połowie września został pozyskany przez beniaminka PKO Ekstraklasy. Zdążył wystąpić w sześciu spotkaniach w lidze oraz w jednym na poziomie Pucharu Polski.

źródło: wartapoznan.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.