Marek Szkolnikowski tłumaczy się obsady meczu finałowego EURO 2020

Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek / fot. Mikołaj Barbanell

– Darek zdania nie zmienił. Ja, nie ukrywam, też byłem za tym, żeby zmienić duet komentatorski – opowiada Marek Szkolnikowski o Dariuszu Szpakowskim w portalu “WP Sportowe Fakty”.

Dla wielu kibiców piłkarskich w Polsce, szokiem była ostateczna decyzja o odsunięciu Szpakowskiego z obsady komentatorskiej z finału mistrzostw europy 2020. Starcie na Wembley koniec końców skomentowali Mateusz Borek z Kazimierzem Węgrzynem.

Dyrektor sportowy redakcji sportowej “TVP Sport” stwierdził, że długo rozmawiał z doświadczonym komentatorem po ćwierćfinałowym meczu Czechów z Danią. Szpakowski w parze z Andrzejem Juskowiakiem nie udźwignęli tego turnieju.

– Od razu powiedział, że nie chce prowadzić finału. Był po meczu, popełnił kilka błędów, mówił o norweskiej obronie, o szwedzkim ataku, ludzie zaczęli mu to wypominać, wylała się po raz kolejny fala komentarzy. Zaproponowałem spotkanie. Następnego dnia rozmawialiśmy 40 minut twarzą w twarz. Darek zdania nie zmienił. Ja, nie ukrywam, też byłem za tym, żeby zmienić duet komentatorski – zaznacza Szkolnikowski w “WP Sportowe Fakty”, który rozmawiał z Markiem Wawrzynowskim.

Ponadto zdradza, że padła propozycja wymiany eksperta na Roberta Podolińskiego, ale Szpakowski chciał pozostać lojalny wobec Juskowiaka. – Przy tak trudnym turnieju, gdzie są cały czas zmiany miejsc, unikanie kwarantanny, bardzo rozbudowane kwestie bezpieczeństwa, musieliśmy mieć zrobioną rozpiskę. I w jej trakcie Dariusz Szpakowski był przewidziany do finału. Ale turniej to zweryfikował – podkreśla szef “TVP Sport”.

źródło: sportowefakty.wp.pl /

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *