Marek Papszun: Warta Poznań nie wytrzymała tempa, które nam narzuciła

Marek Papszun

pilkarskiswiat.com

– Zdawałem sobie sprawę z tego, że Warta może nie wytrzymać tempa, które narzuciła w pierwszej połowie – mówił Marek Papszun.

Medaliki rozpoczęły zmagania ligowe w sezonie 2022/23 od wygranej z Zielonymi (1:0). Wicemistrzowie celują w coś więcej. Goście pokazali się z bardzo dobrej strony i do 79. minuty Adrian Lis wychodził z siebie, by zatrzymywać rywali.

Każdy przeciwnik, jak widzimy, będzie chciał z nami coś ugrać. Szczególnie Warta, która miała dużo czasu, żeby się przygotować. Musimy być na to gotowi. Na pewno w pierwszej połowie pod kątem nastawienia i koncentracji na tym, co mamy robić – ocenił trener Rakowa.

– Po zmianie stron zdominowaliśmy Wartę intensywnością, jakością. Zdawałem sobie sprawę z tego, że Warta może nie wytrzymać tempa, które narzuciła w pierwszej połowie, bo to było bardzo wysokie tempo. I utrzymać je przez cały mecz jest trudno. Trzeba jeszcze umieć to wykorzystać, my to zrobiliśmy – dodał.

Rozczarowany jest Dawid Szulczek, który przepracował okres przygotowawczy i dobrze nastawił się na gospodarzy, którzy nie radzili sobie z pressingiem. – przez ostatnie cztery tygodnie myśleliśmy głównie o Rakowie, więc realizowaliśmy nasz plan na mecz. Uważam, że do 55.-60. minuty wyglądało to całkiem nieźle. Potem zaczęła być widoczna przewaga Rakowa – przyznał najmłodszy trener w PKO Ekstraklasie.

Myślę więc, że możemy mieć pozytywne odczucia po naszym występie, tym bardziej, że zespół przechodzi metamorfozę. Całościowo jesteśmy źli, nieco sfrustrowani, bo mamy poczucie niedosytu i uważamy, że mogliśmy wywieźć stąd przynajmniej punkt – zaznaczył.

Warciarze o pierwsze punkty w kampanii zagrają w najbliższy piątek z Wisłą Płock (godz. 18:00), natomiast zespół spod Jasnej Góry przełożył wcześniej starcie z Piastem Gliwice i skupiony jest na rywalizacji z Astaną w II rundzie el. Ligi Konferencji Europy.

źródło: wartapoznan.pl /