Marek Papszun trenerem miesiąca

Marek Papszun

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Marek Papszun po raz drugi w tym sezonie został wybrany trenerem miesiąca. Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa otrzymał wyróżnienie za świetną postawę swojej drużyny w kwietniowych meczach.

Papszun w Rakowie przeżywa kapitalny okres. Jego zespół bowiem znakomicie spisuje się w lidze, zajmując obecnie drugie miejsce w tabeli na dwie kolejki przed końcem sezonu. Raków kilka dni temu sięgnął po Puchar Polski, co jest największym osiągnięciem w historii klubu. Głównym architektem sukcesu jest niewątpliwie 46-latek. Poprzedni raz nagrodę trenera miesiąca Papszun otrzymał w październiku ubiegłego roku.

W kwietniu ekipa z Częstochowy rozegrała sześć spotkań, z czego wygrała pięć, a jedno zremisowała. Śląski klub jest niepokonany aż od 11 pojedynków w Ekstraklasie i jest to najdłuższa seria bez ligowej porażki w historii Rakowa,

O wyborze trenera miesiąca decydują szkoleniowcy wszystkich klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Marek Papszun zdobył prawie połowę głosów, ponieważ wskazało na niego siedem osób. Drugie miejsce z trzema głosami wywalczył Waldemar Fornalik z Piasta Gliwice, natomiast na trzeciej pozycji ulokowali się ex æquo Piotr Tworek z Warty Poznań oraz Czesław Michniewicz z Legii Warszawa (po dwa głosy).

Źródło: ekstraklasa.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.