Marca: Praca z psychologiem może korzystnie wpłynąć na Leo Messiego

Leo Messi

twitter: fcbarcelona

Lionel Messi ujawnił, że zdaje sobie sprawę, że powinien odwiedzić psychologa, ale nigdy tego nie zrobił. Dziennik “Marca” sprawdziła, kto mógłby pomóc Argentyńczykowi.

Piłkarz tłumaczył, że trudno mu wykonać ten krok, pomimo, iż wie mogłoby to mu pomóc. – Powinienem iść do psychologa, ale nigdy nie poszedłem – powiedział Messi w niedawnej rozmowie z Jodi Evole.

– Jestem osobą, która zachowuje wszystko dla siebie i nie czuję potrzeby, by wynosić na zewnątrz problemy – zdradził. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy napastnik powinien zobaczyć się z Immą Puig, a więc psycholog Barcelony przez ostatnie 15 sezonów.

Leczyła Andresa Iniestę, a także innych piłkarzy, którzy zmagali się z depresją. Duża część jej pracy koncentruje się na umożliwieniu opinii publicznej dostrzeżenia, że ​​piłkarze to przede wszystkim ludzie, a nie tylko maszyny, które istnieją po to, by zabawiać masy.

– Oni mają dokładnie takie same problemy, jak wszyscy inni. Z jedną różnicą – pracują w “witrynie sklepowej”. Każdy ma okazję ich krytykować, wiedzieć o ich zarobkach, komentować ich życie prywatne – napisała Puig.

Inne znane osobistości z hiszpańskiego futbolu, jak na przykład Luis Enrique (obecnie selekcjoner reprezentacji Hiszpanii) otwarcie zwracali się o pomoc do psychologów. Biorąc pod uwagę, że psychologowie mogą pomóc przełamać obraz nadludzkiego atlety, to w wielu przypadkach jest to korzystna dla obu stron relacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *