Manita do przerwy i gładkie zwycięstwo Realu

W meczu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division Real Madryt rozbił Sporting Gijon aż 5:1. Drużyna Zinedine’a Zidane’a wszystkie gole zdobyła już w pierwszej połowie czym rozstrzygnęła losy spotkania.

Po zeszłotygodniowej manicie na zespole Deportivo fani “Królewskich” byli ciekawi co dzisiaj pokaże Real z zespołem, z którym stracili dwa punkty na inaugurację rozgrywek.

Już w 7. minucie Gareth Bale wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Walijczyk najwyżej wyskoczył do dośrodkowania od Kroosa po czym piękną główką skierował piłkę do bramki Cuellara.

Nie minęły dwie minuty a Baskowie po raz kolejny byli na deskach. Cristiano Ronaldo po asyście Benzemy zdobył przepiękną bramkę  pakując futbolówkę w lewy górny róg bramki.

Mało? No to w 12. minucie było już 3:0. Bale na prawej stronie wypatrzył w polu karnym Benzemę i tam wrzucił piłkę. Francuz strzałem z przewrotki podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Real nie miał litości dla rywali, przynajmniej w pierwszej połowie. Przed 20. minutą zdobyli czwartego gola. Carvajal z prawej strony posłał piłkę po ziemii w pole karne a tam czyhał już Cristiano Ronaldo, który pewnym strzałem zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

W końcówce pierwszej połowy Benzema dobił przeciwnika. Isco zabawił się z rywalem przed polem karnym, by następnie podać do Benzemy, który z łatwością trafił do siatki Sportingu Gijon.

W drugiej połowie Real spuścił z tonu i kibice zgromadzeni na Estadio Santiago Bernabeu oglądali już tylko jednego gola, który był autorstwem gości.

W 63. minucie Iscma Lopez dostał podanie od kolegi z drużyny i trafił do pustej bramki “Los Blancos“.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Real przegonił FC Barcelonę, która ma dwa mecze mniej niż Bale i spółka, jednak dzisiaj podejmie u siebie Athletic Bilbao. Sporting Gijon znajduje się natomiast na 19. miejscu z dorobkiem 15. punktów.

Real Madryt CF 5-1 Sporting Gijon, 17.01.2015 r., godz. 16:00, Estadio Santiago Bernabeu, Madryt.

1-0, Bale (7′)

2-0, Ronaldo (9′)

3-0, Benzema (12′)

4-0, Ronaldo (18′)

5-0, Benzema (41′)

5-1, I. Lopez (62′)