Manchester United szuka oszczędności. Rozwiązał kontrakt z legendą
Sir Alex Ferguson traci funkcję globalnego ambasadora Manchesteru United.
Legendarny trener w 2013 roku zakończył karierę i odszedł na emeryturę. Ale od tamtego czasu pełnił funkcję globalnego ambasadora Manchesteru United. INEOS jednak postanowiło rozwiązać ten kontrakt, który opiewał na 2 miliony funtów rocznie.
"Mirror" donosi, że ostatnio miało miejsce spotkanie Sir Jima Ratcliffe z Fergusonem, podczas którego wyjaśniono przyczyny zakonczenia tej współpracy. Głównie chodzi o oszczędności finansowe na Old Trafford. Ponoć przebiegło wszystko w przyjaznej atmosferze.
82-latek nadal zostaje honorowym dyrektorem klubu.
Sir Alex Ferguson prowadził Manchester United w latach 1986-2013. W tym czasie "Czerwone Diabły" sięgnęły po 38 różnych tytułów. Od momentu odejścia Fergusona, Manchester ma ewidentne problemy i nie może utrzymać się na dłużej wśród topowych klubów.
Źródło: The Mirror
-

AktualnościMeksyk - Korea Południowa sędzia. Kto będzie arbitrem spotkania? (19.06.2026)Nowacki / 18 czerwca 2026, 15:14
-


AktualnościMundial 2026: Szwajcaria kontra Bośnia i Hercegowina – starcie decydujące w grupie BNowacki / 18 czerwca 2026, 14:13
-


AktualnościKanada - Katar przewidywane jedenastki na spotkanie | 19.06.2026Nowacki / 18 czerwca 2026, 14:12
-


AktualnościCzechy – Republika Południowej Afryki: obie drużyny szukają pierwszego zwycięstwa w Grupie A Mundialu 2026 w AtlancieNowacki / 18 czerwca 2026, 13:51
-

AktualnościBradley Barcola blisko transferu do Arsenalu – londyńczycy pracują nad ofertą za skrzydłowego PSGNowacki / 18 czerwca 2026, 13:10
-

AktualnościLiverpool sfinalizował transfer Víctora Muñoza z Osasuny – aktywowano klauzulę 40 mln euroNowacki / 18 czerwca 2026, 12:40




































