Leicester City przegrało 0:3 z Manchesterem United. Czerwone Diabły powoli dominowały zespół Ranieriego, aby zadać dwa zabójcze ciosy w przeciągu dwóch minut. Pierwszą bramkę po długim rajdzie strzelił Mkhitaryan, a dwie minuty potem mecz “ustawił” Ibrahimović po podaniu Valencii. W drugiej połowie United grało spokojnie i daleko od bramki. Wynik meczu na 0:3 ustalił Juan Mata, przy asyście Mkhitaryana. Dla Leicester City fatalna passa trwa – nie zdołali jeszcze w 2017 strzelić bramki, a dla United ważne trzy punkty, które pozwalają skrócić dystans do czołówki.

Leicester City 0:3 Manchester United
– | `42 Mkhitryan, `42 Ibrahimovic, `49 Mata
Skład Leicester City:1.Schmeichel,28.Fuchs,6.Huth,5.Morgan,15.Simpson,25.Ndidi,4.Drinkwater, 7.Musa(`46 10.King), 20.Okazaki(`46 22.Gray), 26.Mahrez, 9.Vardy

Skład Manchesteru United: 1.De Gea, 25.Valencia, 3.Bailly, 12.Smaling, 5.Rojo, 8.Mata(`77 27.Fellaini), 21.Herrera, 6.Pogba, 22.Mhhitaryan, 19.Rashford(`83 18. Young), 9.Ibrahimovic

Żółte kartki: `5 Drinkwater, `40 Fuchs | `28 Mata, `55 Herrera, `56 Pogba, `88 De Gea