Manchester City pewnie wygrywa z Bournemouth

Manchester City po raz kolejny pokazuje, że AFC Bournemouth to jeden z ich ulubionych rywali. Dziś bohaterem The Citizens został Sergio Aguero.

Manchester City po bramkach Aguero i Sterlinga wygrywa z Bournemouth 3:1. Wisienką na torcie spotkania była mimo wszystko honorowa bramka dla Wisienek.

Worek z bramkami został otworzony dosyć szybko. W 15. minucie Kevin De Bruyne oddał strzał, ale ostatecznie Belg skiksował i piłka trafiła do Sergio Aguero, a Kun w takim sytuacjach nie pudłuje. Zważywszy, że Aaron Ramsdale był zdezorientowany. Dla De Bruyne była to jubileuszowa, 50. asysta w Premier League. I zarazem Belg stał się najszybszym zdobywcą 50. asyst w lidze angielskiej. Dotychczasowy lider – Mesut Ozil, potrzebował do tego 141 meczów. A dzisiejsze spotkanie jest 123 meczem w Premier League dla pomocnika Manchesteru City.

W 21. minucie po pojedynku w powietrzu piłka poleciała do Davida Silvy. Kapitan The Citizens z dosyć bliskiej odległości oddał strzał z woleja, ale Ramsdale popisał się kapitalnym refleksem.

W 39. minucie kapitalną sytuację miał Adam Smith. Po dośrodkowaniu Otamendi chciał zgrać piłkę klatką piersiową do Laporte’a, ale Argentyńczyk ostatecznie wystawił ją zawodnikowi Bournemouth, ale Smith fatalnie spudłował mając stuprocentową okazje.

A nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 43. minucie David Silva posłał świetne podanie do Raheema Sterlinga, ten wyszedł sam na sam z Ramsdalem i czubkiem buta pokonał bramkarza Bournemouth.

Jednak ostatnie słowo w pierwszej połowie mieli gospodarze. Harry Wilson w zeszłym sezonie w Championship pokazał, że jego strzały z dystansu są zabójcze. Ale dzisiejszy strzał z rzutu wolnego to cud, miód i orzeszki. Pajęczyna z bramki Edersona została zdjęta. Wisienki mimo dominacji City prezentowało się dobrze i zasługiwało na tą bramkę.

W drugiej połowie Manchester City nadal kontynuował swoją dominację. Po równej godzinie gry mogliśmy mieć rzut karny, ale sędzia stwierdził, że David Silva nie był faulowany w polu karnym Wisienek. Wówczas do karnego podszedłby Aguero, ale i tak sprawiedliwości stało się zadość. Świetna dwójkowa akcja wyżej wymienionych graczy zakończyła się wystawieniem piłki Silvy i bramką Kuna. Druga asysta Davida Silvy to kapitalna wisienka na torcie jego występu numer 400. w barwach mistrzów Anglii.

W doliczonym czasie gry na bramkę kontaktową mieli zawodnicy Bournemouth. Jednak Ederson świetnie uratował błąd Joao Cancelo.

25.08.2019, 3. kolejka Premier League, Vitality Stadium (Bournemouth)

AFC Bournemouth – Manchester City 1:3 (1:2)

H.Wilson 45+3′ – Aguero 15′, 64′, Sterling 43′

Bournemouth: Ramsdale – Smith (Ibe 68′), Mepham, Cook, Ake, Daniels (H.Wilson 37′) – King, Lerma, Billing, Fraser – C.Wilson (Solanke 69′)

Man City: Ederson – Walker (Cancelo 90′), Otamendi, Laporte, Zinchenko – D.Silva, Gundogan (Rodri 58′), De Bruyne – Sterling, Aguero, B.Silva (Mahrez 79′)

Żółte kartki: Lerma 56′ – Walker 10′, Ederson 13′, Otamendi 90′

Sędzia: Andre Marriner