mcfc.co.uk

Kolejne ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Manchesteru City. W meczu 3. kolejki angielskiej Premier League The Citizens pokonali na wyjeździe Everton 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania, a ich autorami byli Aleksandar Kolarov i Samir Nasri.

Wicemistrzowie Anglii od pierwszych minut spotkania mocno zaatakowali. Szczególnie aktywni na początku meczu byli David Silva i Sergio Aguero. Nie przynosiło to jednak efektów w postaci goli. Od czasu do czasu groźne kontrataki wyprowadzali natomiast gospodarze. Po jednym z nich, w 24. minucie, za sprawą Romelu Lukaku trafili nawet do siatki, ale gol nie został uznany, bowiem belgijski napastnik znajdował się na pozycji spalonej.
Napór The Citizens trwał do końca pierwszej odsłony, ale żadne bramki w niej nie padły.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Inicjatywa wciąż należała do gości. Wicemistrzowie Anglii wreszcie dopięli swego w 60. minucie. Aleksandar Kolarov pięknym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.
Podopieczni Manuela Pellegriniego próbowali pójść za ciosem i nie ustawali w swoich ofensywnych zapędach. Mimo wielu prób nie udawało się podwyższyć prowadzenia. Niewykorzystane sytuacje mogły zemścić się w 78. minucie. Po dośrodkowaniu Jamesa McCarthy’ego głową uderzył Gareth Barry, a z linii bramkowej piłkę wybił Vincent Kompany.
Końcówka meczu znów należała do przyjezdnych i w 88. minucie w końcu podwyższyli oni prowadzenie. Wprowadzony w drugiej połowie Samir Nasri miękkim lobem pokonał Tima Howarda i przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Manchester City z kompletem zwycięstw i bez straty gola jest po trzech kolejkach liderem Premier League. Jutro z wicemistrzami Anglii mogą zrównać się punktami piłkarze Liverpoolu. Czeka ich jednak arcytrudne stracie z Arsenalem.