Manchester City gromi West Ham na inaugurację sezonu

Twitter Manchester City

Manchester City znakomicie rozpoczyna sezon pokonując West Ham United 5-0. Bramki zdobyli Raheem Sterling (hat-trick) oraz Aguero i Gabriel Jesus. Dzięki tak okazałemu zwycięstwu The Citizens obejmują pierwsze miejsce w tabeli Premier League.

Nowy napastnik Młotów Sebastian Haller przed tym spotkaniem stwierdził, że będzie dobrze, jeśli w jego debiucie w Premier League w ogóle uda mu się dotknąć piłkę. Jak się okazało, w pierwszej połowie, a przynajmniej na jej starcie, West Ham wyglądał nawet lepiej niż przyzwoicie. W początkowych minutach konsekwentnie wykorzystywali błędy Rodriego stwarzając zagrożenie pod bramką Edersona, imponując wymiennością pozycji w formacji ofensywnej. The Citizens natomiast zmuszali Fabiańskiego do wysiłku głównie po strzałach z dystansu. Dopiero w 25 minucie dobrym podaniem na dobieg obsłużył Walkera znakomity dziś Riyad Mahrez, ten wyprzedził Aarona Cresswella, wrzucił w pole karne, gdzie po niefortunnej interwencji Issy Diopa futbolówka odbiła się jeszcze od Jesusa i zatrzepotała w siatce. Od tej pory mecz układał się już pod dyktando mistrzów Anglii.  Dalej imponował przede wszystkim Mahrez, który co i rusz kręcił Cresswellem na prawej stronie, nie dając kapitanowi ekipy z Londynu chwili wytchnienia. West Ham nie potrafił odpowiedzieć składnym atakiem, ich poczynania cechowała duża niedokładność i na przerwę zeszli z bagażem jednej bramki.

Po zmianie stron podopieczni Pepa Guardioli praktycznie nie dali już dojść do głosu gospodarzom. W 51. minucie De Bruyne łatwo obiegł Valbuenę, wyłożył piłkę Sterlingowi, a ten zmusił bezradnego Fabiańskiego do kapitulacji. Chwilę później mogło być już 3-0, gdy po cudownej akcji zespołowej gola zdobył Jesus, ale VAR orzekł, iż w tej sytuacji był minimalny, dosłownie centymetrowy spalony. West Hamowi raz udało się wystraszyć Obywateli, gdy strzały z bliskiej odległości Chicharito oraz Lanziniego instynktownie wyciągnął Ederson. Podrażnieni goście ruszyli z odpowiedzią i już chwilę później zdobyli trzecie trafienie. Idealnym dośrodkowaniem w tempo do Sterlinga popisał się Mahrez, a Anglik efektownym lobem przerzucił polskiego bramkarza podwyższając stan rywalizacji. Na listę strzelców wpisali się także Aguero z karnego, którego początkowo nie strzelił, ale jedenastka została powtórzona, gdyż Fabiański wyszedł za linię przed momentem oddania strzału oraz w doliczonym czasie gry ponownie Raheem Sterling po asyście Mahreza kompletując tym samym hat-tricka.

10.08.2019, 1. kolejka Premier League, London Stadium

West Ham United – Manchester City 0:5 (0:1)

25’ Jesus, 51’, 75’, 90+1’ Sterling, 86’ Aguero (k)

West Ham United: Fabiański – Fredericks, Balbuena, Diop, Creswell (c) – Rice, Wilshere (56’ Snodgrass) – Lanzini, Antonio (46’ Fornals), Anderson (66’ Chicharito) – Haller

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Zinczenko – De Bruyne (79’ Gundogan), Rodri, Silva[c] (80’ Foden) – Mahrez, Jesus (69’ Aguero), Sterling

Żółte kartki: Balbuena, Anderson (West Ham); Walker, Sterling (City)