Mamrot: Chcemy, aby koncentracja była na możliwie najwyższym poziomie

Ireneusz Mamrot / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Jagiellonia Białystok w piątkowym spotkaniu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy podejmie Zagłębie Lubin. – Przed nami jeszcze dwa mecze i chcemy, aby koncentracja była na możliwie najwyższym poziomie – zapowiada Ireneusz Mamrot.

– O meczu z Zagłębiem nie myślę w kategorii zakończenia rundy, ale zdobycia cennych punktów, które są nam bardzo potrzebne. Naturalnie każdy chce wygrać i podobnie jak Zagłębie mamy swoje cele. Powoli kończymy długą i wyczerpującą rundę – opowiada szkoleniowiec “Jagi”. 

Zawodnicy z Podlasia są najskuteczniejszą drużyną w ekstraklasie (zdobyte 33 bramki). – Obecnie znajdujemy się w dobrej dyspozycji, utrzymujemy się przy piłce i potrafimy to wykorzystać, kreując akcje ofensywne. Wyjątkiem był mecz z Legią, ale w tym spotkaniu obie strony stworzyły okazji jak na lekarstwo – mówi Mamrot.

Fanów z Białegostoku powinna cieszyć świetna dyspozycja napastników, którzy rywalizują o jedno miejsca na placu gry. – W kontekście naszych napastników nigdy nie wywierałem na nich presji, interesowało mnie ich zaangażowanie i praca Efekty przyszły z czasem, chociaż spadała na nich duża krytyka. W ostatnich dwóch spotkaniach Cillian Sheridan strzelił dwa bardzo ważne gole, chociaż w obu nie grał na pozycji napastnika – stwierdził trener.

źródło: jagiellonia.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.