Majecki nie dokończy sezonu w Legii?

Radoslaw Majecki

Radosław Majecki (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Radosław Majecki został wypożyczony z Monaco do końca czerwca. Mimo, że sezon Ekstraklasy został wydłużony, to jednak klub z Ligue 1 nie chce, aby 20-latek grał w Legii do końca rozgrywek.

AS Monaco wykupiłi Radosława Majeckiego w styczniu tego roku. Do Legii Warszawa powędrowały rekordowe, jak na PKO BP Ekstraklasę 7 milionów euro, a dodatkowo młody bramkarz został wypożyczony do końca sezonu. Jednak nikt nie przewidział, że dwa miesiące później piłkarski świat stanie w miejscu.

Jak informuje portal WP Sportowe Fakty, Monaco nie chce się zgodzić na przedłużenie wypożyczenia Majeckiego do końca sezonu. Rozgrywki we Francji zostały już zakończone i 22 czerwca piłkarze klubu z Księstwa mają rozpocząć przedsezonowe przygotowania. I w tych przygotowaniach ma wziąć udział Majecki, ponieważ z Monaco odszedł dotychczasowy drugi bramkarz, czyli Danijel Subasić.

Legii zostało jeszcze osiem meczów w lidze plus ewentualne kolejne w Pucharze Polski. Majeckiego czekałby po nich urlop i miałby dołączyć do Monaco w czasie najważniejszych przygotowań. Na to nie się zgodzić nowy klub 20-latka, który nie chce też ryzykować zdrowiem bramkarza. Majecki niedawno leczył niegroźną kontuzję mięśniową.

O ile Legia dosyć pewnie zmierza po mistrzostwo, mając 10 punktów przewagi nad drugim Piastem, to ich obsada bramki na obecną chwilę nie wygląda dobrze. Radosław Cierzniak jest obecnie kontuzjowany, a 21-letni Wojciech Muzyk, który wystąpił ostatnio w Pucharze Polski, wciąż nie jest gotowy na pierwszy skład warszawskiego klubu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.