Magiera: Głowa będzie kluczowa jeśli chodzi o podejście do spotkania

Fot. Mateusz Czarnecki

Czas na decydujące mecze w PKO Ekstraklasie. W sobotę Śląsk Wrocław podejmie Radomiaka.

Przed tym spotkaniem wrocławska drużyna nadal traci tylko dwa punkty do Jagiellonii Białystok. Jeżeli obydwa zespoły ugrają podobne wyniki, to dystans utrzyma się przed ostatnią serię gier. W przypadku porażki Śląska i wygranej “Jagi” jasne będzie, że to zespół z Białegostoku pierwszy raz sięgnie po mistrzostwo Polski.

– Nie możemy powiedzieć, że to będzie łatwe zwycięstwo. Musimy być zdeterminowani, konsekwentni, bo to są rzeczy kluczowe. Ciągle powtarzam, że liczymy na wsparcie trybun, bo chcemy razem osiągnąć sukces. Wygrana będzie sukcesem całego wrocławskiego środowiska – mówił Magiera na przedmeczowej konferencji prasowej.

– Głowa będzie kluczowa jeśli chodzi o podejście do spotkania. Drużyna jest w dobrym momencie. Poprzednie mecze zbudowały mental i pewność siebie. Nie widzę presji, ale jak ona się pojawi, to chcę ją ściągać. Dla wielu jest to najważniejszy mecz w dotychczasowej karierze. Dużo spokoju, praca, regeneracja, odpoczynek, analizy indywidualne, spotkania i rozmowy – zaznacza szkoleniowiec Śląska.

Co ciekawe, rok temu gdy Magiera obejmował drużynę i walczył o utrzymanie, to także doszło wtedy do spotkania z Radomiakiem.

– Inaczej się gra w strefie spadkowej, a inaczej o medale. Wtedy było na stadionie kilkanaście tysięcy ludzi. Objąłem zespół niedługo przed meczem z Radomiakiem, więc mało czasu na zbudowanie więzi w zespole – stwierdził Magiera.

Początek meczu o 17.30.

Źródło: slaskwroclaw.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.