Maciej Żurawski uderza w Roberta Lewandowskiego: Dla mnie to nie jest żadne walnięcie pięścią w stół

Robert Lewandowski, Polska - Albania

Mateusz Czarnecki

– Jako kapitan uważa, że wolno mu więcej niż innym. Że może powiedzieć wszystko, nawet jeśli to uderza w drużynę. Uważam, że tak nie powinno być – twierdzi Maciej Żurawski w “polsatsport.pl” o słowach Roberta Lewandowskiego.

Napastnik FC Barcelony, jest na ustach całej Polski po wywiadzie, jakiego udzielił Mateuszowi Święcickiemu w “Eleven Sports” i “meczyki.pl”. Lewy zarzucił Łukaszowi Skorupskiemu kłamstwo ws. afery premiowej, naszej kadrze brakuje osobowości.

Atmosfera w zespole jest tym bardziej gęsta, że wyniki za Fernando Santosa rozczarowują. Porażki z Czechami (1:3) w Pradze i Mołdawią (2:3), sprawiły, że Polacy zajmują w grupie E przedostatnią lokatę. We wrześniu nie będzie można się już potknąć z Wyspami Owczymi w Warszawie oraz Albanią w Tiranie.

Każdy miesiąc, w którym jest starszy, po skończeniu 35 lat, działa na niego ze zdwojoną siłą. Coraz więcej musi z siebie dać, aby utrzymać ten pułap. Tendencja jest jednak opadająca. To nie jest równowaga, w której był jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Można to ewentualnie zamaskować idąc do słabszej ligi. Ale Robert gra w jednej z najlepszych – Żurawski komentuje słabszą postawę Lewandowskiego w La Liga.

Krytyka w stronę Lewego ze środowiska piłkarskiego jest rzadkością i sobotnia rozmowa otworzyła puszkę Pandory. – Jako kapitan uważa, że wolno mu więcej niż innym. Że może powiedzieć wszystko, nawet jeśli to uderza w drużynę. Uważam, że tak nie powinno być. Odnosząc się do meczu z Mołdawią mówi, że nie było osobowości, odpowiednich charakterów na boisku, które by mogły w trudnym momencie podnieść drużynę. Pal licho co myśli, ma do tego prawo. Ale przecież mówiąc takie rzeczy publicznie osłabiasz nas przed przeciwnikiem – przyznaje ekspert “Polsatu Sport”, który w sumie rozegrał 72 mecze z orzełkiem na piersi.

– Jeśli chcesz walnąć pięścią w stół to przyjeżdżasz na kadrę, siadacie i przeprowadzacie męską rozmowę, ale nie lecisz do mediów. Dla mnie to nie jest żadne walnięcie pięścią w stół. Rozumiem, że Robert ma bardzo dobrą pozycję wynikającą z jego liczby goli i dobrej gry przez lata, ale czy to jest glejt na to, żeby mówić wszystko co mu się podoba o drużynie? – pyta retorycznie Żurawski.

źródło: polsatsport.pl / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.