Maciej Wandzel współwłaścicielem Legii!

Jak informuje Przegląd Sportowy, Maciej Wandzel został nowym współwłaścicielem Legii Warszawa. Wandzel nabył 20 procent udziałów w klubie.

Maciej Wandzel ma 45 lat. Co ciekawe, jest rodowitym poznaniakiem. Studiował prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W przeszłości był członkiem Rady Nadzorczej Lecha Poznań, a ostatnio reprezentował interesy poznańskiego klubu w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy S.A., której był przewodniczącym. Jest dobrym znajomym Bogusława Leśnodorskiego. Przyjaźnią się w życiu prywatnym, a także są biznesowymi partnerami. Działają m.in. w Funduszu Inwestycyjnym Black Lion S.A., w którym Wandzel jest prezesem, a Leśnodorski przewodniczącym Rady Nadzorczej. W ostatnim czasie dużo mówiło się o Wandzelu w kontekście Legii. Był on często obecny na meczach mistrza Polski, a Leśnodorski wraz z Dariuszem Mioduskim próbowali podobno już wcześniej nakłonić go do współpracy w Legii, jednak Wandzel odmawiał, chcąc wypełnić zobowiązania wobec Lecha, które kończą się 26 września br. Wtedy to zostanie powołana nowa Rada Nadzorcza Ekstraklasy, w której Wandzel będzie już przedstawicielem Legii.

Maciej Wandzel nabył udziały od Dariusza Mioduskiego. Mioduski pozostał zatem większościowym udziałowcem Legii mając ich 60 procent. Wandzel z Leśnodorskim posiadają po 20 procent udziałów.

Można zatem stwierdzić, iż pozyskanie udziałów przez Wandzela w stołecznym klubie to kolejny “transfer” z Lecha do Legii. W ostatnich dwóch latach “Kolejorza” na Legię zamienili piłkarze: syn Macieja Wandzela –  Aleksander, a także Bartosz Bereszyński, Miłosz Kozak oraz Krystian Bielik.

Źródło: własne / przegladsportowy.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.