Maciej Skorża: Spodziewam się takiej Legii, jak w pierwszej połowie meczu z Lechią

Maciej Skorża

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat.com)


Przed klasykiem z Legią Maciej Skorża odpowiedział na pytania dziennikarzy. Trener Lecha Poznań opowiedział o zespole przeciwnika, o tym, jak jego zdaniem nadal aktualni mistrzowie Polski zagrają z jego drużyną.

– Spodziewam się takiej Legii, jak w pierwszej połowie meczu z Lechią. To był ich najlepszy mecz w tym roku, Legia bardzo agresywna, wysoko pressująca, świetnie wyglądająca w fazach przejściowych. Musimy być przygotowani, żeby przeciwko takiej Legii narzucić swoje warunki i stworzyć tyle sytuacji, ile będzie trzeba, żeby wygrać – powiedział Maciej Skorża.

– Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Legia nie ma tu o co walczyć, bo Legia wciąż ma realne szanse na europejskie puchary. 8 punktów straty na 21 możliwych to w teorii nie brzmi jak mission impossible. Znając charakter trenera Vukovicia i jakość Legii, nie możemy spodziewać się, że Legia będzie niewystarczająco zmotywowana. To będzie bardzo trudny mecz. Ta porażka Legii w Pucharze Polski może nam jeszcze bardziej podkręcić skalę trudności. Dla Legii to może być ostatnia szansa, żeby marzyć o europejskich pucharach – mówił szkoleniowiec Lecha Poznań.

– Jeden dzień przerwy więcej może mieć znaczenie. Ale to nie jest Legia w kryzysie, jak w drugiej części rundy jesiennej, kiedy nie była tak naprawdę drużyną. Vuko odbudował zespół i ta seria zwycięstw w lidze o czymś świadczy, to nie jest przypadek. To drużyna, której w tej chwili niełatwo strzelić bramkę. Skala trudności jest bardzo wysoka, ale my nie możemy już szukać usprawiedliwień. Musimy wygrywać bez względu na to, kto stanie na naszej drodze, jak bardzo będzie zmotywowany i jak wiele indywidualności będzie miał w swoim składzie – dodał o grze swojego zespołu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.