

Maciej Gostomski przeniesie się do Cracovii
Bez wątpienia jest to bardzo niemiła informacja dla fanów Korony Kielce. Świetnie spisujący się w rundzie jesiennej Maciej Gostomski porozumiał się z MKS Cracovia i od lipca zasili zespół z Grodu Kraka.
29-letni Maciej Gostomski ma ważny kontrakt z Koroną Kielce do końca czerwca 2018 roku. Niewykluczone, iż doświadczony golkiper zmieni barwy klubowe jeszcze w tym miesiącu. Mocno zawiedziony takim posunięciem jest prezes kieleckiej Korony, który dowiedział się o wszystkim z internetu.
- To nie jest zachowanie fair w stosunku do obecnego pracodawcy oraz przede wszystkim trenera i zawodników. Miał możliwość podpisania nowego kontraktu z innym zespołem i z takiej możliwości skorzystał, ale to w jaki sposób zarząd klubu się o tym dowiedział jest niedopuszczalne. Nie ma miejsca w Koronie na takie zachowanie, Maciej Gostomski może odejść do Cracovii już teraz - powiedział Krzysztof Zając prezes Korony.
Bramkarz do stolicy woj. świętokrzyskiego trafił w lipcu 2016 roku z Glasgow Rangers. W międzyczasie został również wypożyczony do Chojniczanki Chojnice. Miejsce między słupkami Maciej Gostomski wywalczył sobie po znakomitym występie w Pucharze Polski przeciwko Wiśle Kraków. Od 10. kolejki Lotto Ekstraklasy już nie oddał miejsca w bramce złocisto-krwistych.
W zaistniałej sytuacji Gino Lettieri zapewne w rundzie wiosennej postawi na kogoś z dwójki - Zlatan Alomerović lub Matthias Hamrol. Większe szanse na grę ma zwłaszcza ten pierwszy. 26-letni Serb z niemiecki paszportem wystąpił w dziewięciu spotkaniach, w których wpuścił dziewięć bramek, a dwukrotnie wychodził z czystym kontem.
Korona Kielce po 21. kolejkach zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 31 punktów. W pierwszym starciu ligowym w 2018 roku podopieczni Gino Lettieriego zmierzą się na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.
Maciej Gostomski porozumiał się z @MKSCracoviaSSA w sprawie nowej umowy. https://t.co/J2a08A4kHt
— Korona Kielce (@Korona_Kielce) 25 stycznia 2018
-
AktualnościZnamy składy na mecz Francja - Hiszpania. Podstawowe jedenastki obydwu drużyn (14.07.2026)














Michał Bosak / 14 lipca 2026, 20:08
-


AktualnościFrancja - Hiszpania: półfinał MŚ 2026 na AT&T Stadium. Początek meczu o 21:00














Michał Bosak / 14 lipca 2026, 15:15
-


AktualnościDeclan Rice gotowy na półfinał Mistrzostw Świata z Argentyną. Bellingham i Konsa dostępni














Michał Bosak / 14 lipca 2026, 14:38
-


AktualnościNorwegia powitana przez około 100 000 kibiców po mundialu. Król Harald wzruszony














Michał Bosak / 14 lipca 2026, 14:05
-

AktualnościLula ostro krytykuje piłkarzy Brazylii: samolot kadry wrócił z jednym zawodnikiem po porażce 1:2 z Norwegią














Michał Bosak / 14 lipca 2026, 13:37
-

AktualnościAdrien Rabiot: Nie mamy planu na Lamine Yamala, skupiamy się na całej drużynie Hiszpanii














Michał Bosak / 14 lipca 2026, 13:04





































