Lucas Leiva wystąpił w „We are Liverpool” podcast. Brazylijczyk opisał relacje z Kloppem

fcliverpool.com

Lucas Leiva szczegółowo opowiedział o swojej 10-letniej karierze na Anfield w najnowszym odcinku podcastu „We are Liverpool”. Brazylijczyk wrócił niedawno do Merseyside i odwiedził studio AXA Training Centre, by porozmawiać z Janem Mølbym i Peterem McDowallem.

Jürgen Klopp był ostatnim z pięciu menedżerów, z którymi Leiva pracował w Liverpoolu.

Niemiec w dużej mierze polegał na tak doświadczonej postaci, która pomogła wprowadzić klub z gorszego okresu. Nie zawsze jednak mógł liczyć na miejsce w wyjściowym składzie.

W rezultacie zawodnik często udawał się do biura menedżera, szukając wyjaśnienia swojej roli.

– Trudne momenty, które przeżywałem i pukałem do jego drzwi. Uważam, że nasze relacje jeszcze bardziej się zacieśniły. Nawet jeśli miałem zadawać pytania.

– Jedna rzecz, którą mi kiedyś powiedział: „Lucas, zawsze możesz przyjść do mojego biura, ale może powiem ci coś, czego nie chcesz usłyszeć”.

– W porządku. Po prostu chcesz rozmawiać z menedżerem, a on jest z tobą szczery. Jürgen zawsze był ze mną szczery.

– Po jego pierwszym sezonie miałem szansę opuścić klub i rozważałem taki ruch, ponieważ chciałem grać, chciałem mieć więcej czasu na grę.

– Nie pozwolił mi odejść. Powiedział: „Lucas, nie mogę obiecać, że będziesz grał, ale musisz zostać, ponieważ jesteś wszechstronnym piłkarzem i możesz zagrać na dwóch pozycjach. Jesteś jednym ze starszych w szatni i możesz mi bardzo pomóc. Chcę przekonać cię, żebyś też to zobaczył. Nie chodzi o to, że jesteś ważny tylko wtedy, gdy grasz. Jesteś ważny także wtedy, gdy nie grasz”.

– To zabawne, bo kiedy wyjechałem i byłem już w Rzymie postanowiłem do niego napisać: Szefie, patrzę wstecz i było kilka momentów, w których byłem…. Nie mogę wypowiedzieć tych słów! Byłem głupim facetem. Przepraszam za to, bo teraz zdaję sobie z tego sprawę. 

Klopp odpisał: „Nie martw się, to normalne, wy chcecie grać, a ja byłem graczem”. Nasze relacje są świetne i nadal utrzymujemy kontakt. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.