Lucas Guedes w ślady ojca

Lucas Guedes, syn Clebera być może już w przyszłym roku powróci do Krakowa, by znów założyć koszulkę z białą gwiazdą na piersi!

Brazylijczyk obecnie reprezentuje Cruzeiro, ale wyraził chęć powrotu do Europy i tam kontynuowania swojej kariery.Pomimo innych ofert które otrzymał, jego naturalnym wyborem jest drużyna Wisły. By podpisać kontrakt, piłkarz musi jednak poczekać co najmniej do maja przyszłego roku, kiedy to osiągnie pełnoletność. Do tego czasu nie będzie mógł uczestniczyć w meczach na szczeblu seniorskim.

Przypomnijmy, że Lucas jest synem Clebera, który przez kilka lat grał na pozycji stopera w klubie przy Reymonta. Był jednym z najlepszych obrońców w lidze, a w parze ze swoim rodakiem Marcelo, tworzyli mur niemalże nie do przejścia.Kojarzony jest też ze wspaniałym golem, którego wbił Barcelonie w 2008 roku, gdy ówcześni mistrzowie Polski grali w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Młody Brazylijczyk za czasów gry w szkółce piłkarskiej Wisły aspirował do reprezentowania młodzieżowej reprezentacji Polski. Nie było to jednak możliwe, ze względu na sprawy formalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.