LOTTO Ektraklasa: Górnik remisuje z Koroną

Ekstraklasa.org

W drugim dzisiejszym meczu 13. kolejki Górnik Zabrze zremisował z Koroną Kielce 3:3 i awansował na pozycję lidera. Bramki dla gospodarzy zdobyli, dwie Damian Kądzior i Igor Angulo, natomiast gole dla gości zdobyli, Szymon Matuszek samobójczą oraz Nika Kacharava i Jacek Kiełb.

W pierwszych minutach mecz był wyrównany i widzieliśmy akcje z obu stron, ale były to głównie dośrodkowania łapane przez bramkarzy. Górnik wyszedł na prowadzenie w 5. minucie. Damian Kądzior podczas dużego zamieszania wykorzystał sytuację oko w oko z Maciejem Gostomski. Kwadrans później powinno być 2:0. Rafał Kurzawa uderzył bardzo ładnie z rzutu wolnego, lecz jego strzał wylądował na poprzeczce. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Obrońca Korony, Adam Kovacević podał prosto pod nogi Igora Angulo, hiszpański piłkarz uderzył sprzed pola karnego tuż przy słupku. Później do głosu doszła Korona. Dwa mocne strzały Mateusza Możdżenia i Gorana Cvijanovicia, odbronił Tomasz Loska. W końcu jednak goście zdobyli upragnioną bramkę. Dośrodkowanie Mateusza Możdzenia, strzał Radka Dejmka, piłka odbija się od Szymona Matuszka i mamy bramkę samobójczą. Korona jednak długo nie cieszyła się z zmniejszenia strat. Igor Angulo zabrał piłkę Djibrilowi Diaw, podał do Damiana Kądziora, a reprezentant Polski zdobył drugą bramkę dzisiejszego wieczoru.

W drugiej połowie, Korona próbowała odrabiać straty. Świetną sytuację stworzył sobie, chociażby Jacek Kiełb, który w dobrej sytuacji uderzył obok bramki. Pomimo dużej przewagi, Korona nie potrafiła pokonać Tomasza Loski. Do 73. minuty. Dokładnie w tej minucie piękną, techniczną bramkę dla przyjezdncyh sprzed pola karnego zdobył Goran Cvijanović. Chwilę później świetną szansę na podwyższenie wyniku miał Igor Angulo, jednak kapitalną interwencją popisał się Maciej Gostomski. Korna także powinna wyrównać. Jacek Kiełb dośrodkował w pole karne, z główki uderzył Marcin Cebula, jednak bramkarz Górnika uratował gospodarzy. Górnik sam prosił się o stratę bramki no i ją stracił. Nika Kacharava ograł Michała Koja, podał do Jacka Kiełba, a ten trafił obok bezradnego Loski.