LOTTO Ekstraklasa: Zwycięstwo Lechii, udany debiut Adama Owena

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali Zagłębie Lubin 1:0 (0:0). Udany debiut zanotował trener Adam Owen.

Efekt tzw. nowej miotły podziałał na Lechię, która od początku spotkania dążyła do zdobycia bramki. W trzynastej minucie mocny strzał oddał Marco Paixão, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. Kilka chwil później rzut wolny miało Zagłębie, Jarosław Jach uderzył mocno futbolówkę, lecz Dušan Kuciak, mimo iż z problemami, zdołał wyłapać strzał młodego piłkarza W trzydziestej drugi minucie bardzo groźny strzał sprzed pola karnego oddał , Jakub Świerczok, piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Gdańszczan.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w sześćdziesiątej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Flávio Paixão. Portugalczyk rozegrał piłkę wraz ze swoim bratem, Marco, a następnie pokonał bezradnego Martin Polačka, wpisując się po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelców. Warto zaznaczyć, że Flavio pojawił się na placu gry dosłownie chwilę wcześniej. Trzysta sześćdziesiąt sekund później, Zagłebie powinno wyrównać, ale Alana Czerwiński nie wykorzystał sytuacji oko w oko z Dušanem Kuciakiem. W końcówce gracze z Dolnego Śląska ponownie mieli szansę wyrównać tym razem za sprawą Jarosława Jacha. Podopieczny trenera Stokowca spróbował uderzenia przewrotką, jednak kapitalną interwencją popisał się bramkarz Lechii. W doliczonym czasie gry sytuację miał jeszcze Łukasz Janoszka, ale jego strzał o centymetry minął bramkę gospodarzy.