Lotto Ekstraklasa: Zwycięska passa Cracovii trwa

LOTTO Ekstraklasa piłka / fot. MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Cracovii pokonali z Piast Gliwice (2:1) w 21. kolejce Lotto Ekstraklasy.

Piast jest bardzo dobrze zorganizowany, czeka nas ciężkie spotkanie, ale jesteśmy dobrze przygotowani i wierzę w nasz sukces. To będzie dla nas bardzo ważny mecz. Ten tydzień poświęciliśmy na trenowanie elementów, z którymi mamy problemy. Piast to poukładany zespół – przestrzegał Michał Probierz.

W 22. minucie Martin Konczkowski z prawej strony boisko minął dwóch rywali, dograł w pole karne, gdzie fatalnie zachował Ołeksij Dytiatjew, który wystawił futbolówkę do Jorge Felixa. Hiszpan nie zastanawiał się długo i uderzył mocno przy słupku. Do wyrównania “Pasy” doprowadziły jeszcze w pierwszej części. W 37. minucie do piłki ustawionej na około 25. metrze podszedł Airam Cabrera i niezwykle celnym uderzeniem pokonał słowackiego golkipera.

Po przerwie gospodarze już w 50. minucie objęli prowadzenie. Z lewej strony piłkę zagrał Janusz Gol do Airama Cabrery, który zgrał do Sergiu Hanki, który oddał strzał po ziemi. Losy meczu mógł odmienić Mikkel Kirkeskov, lecz piłka po jego wrzutce uderzyła w poprzeczkę. Piast Gliwice nie był już w stanie zagrozić bramce “Pasów” i to gospodarze mogli świętować zdobycie niezwykle ważnych trzech “oczek:.

09.02.2019, 21. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 5 682

Cracovia – Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Airam Cabrera 37′, Sergiu Hanca – Jorge Felix 22′

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak – Janusz Gol – Sergiu Hanca (Bojan Cecarić 74′), Marcin Budziński (Javi Hernandez 83′), Damian Dąbrowski (Milan Dimun 67′), Mateusz Wdowiak – Airam Cabrera

Piast: Frantisek Plach – Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov – Patryk Dziczek, Tom Hateley (Patryk Sokołowski 83′) – Mateusz Mak, Joel Valencia, Jorge Felix – Michal Papadopulos (Piotr Parzyszek 68′)

Żółte kartki: Michal Papadopulos, Aleksandar Sedlar

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)