Lotto Ekstraklasa: Znakomite widowisko w Gdyni i piękne gole

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym spotkaniu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy, Arka Gdynia uległa przed własną publicznością Pogoni Szczecin (2:3).

– Nasz rywal uważam jest obecnie w bardzo dobrej dyspozycji i mam nadzieje, że będziemy w stanie zagrać dobre spotkanie i kontynuować to co jest dla nas bardzo istotne, czyli zwyciężać w domu – chwalił przeciwnika Zbigniew Smółka. “Portowcy” przed tygodniem pokonali Lecha Poznań i ekipa Kosty Runjajicia prezentują w ostatnich tygodniach wysoką formę.

Faworytem meczu byli goście i już w 17. minucie objęli prowadzenie w Gdyni. 22-letni Adam Buksa uderzył zza pola karnego i pokonał Pavelsa Steinborsa. Niecałe dziesięć minut później Tomasz Musiał podyktował rzut karny dla gospodarzy, którego na gola zamienił Michał Janota. Podopieczni Zbigniewa Smółki poszli za ciosem, a właściwie Luka Zarandia otrzymał znakomite podanie od Mateusza Młyńskiego i świetnie wykończył całą akcję.

Po przerwie Pogoń Szczecin wyrównała stan meczu. W 57. minucie Adam Buksa fenomenalnym uderzeniem zza “szesnastki” pokonał Pavelsa Steinborsa, który był bezradny przy straconym golu. Chwilę wcześniej na murawie pojawił się Michał Żyro, który wytrwał niewiele na boisku i został zniesiony na noszach. W 64. minucie Spas Delew znalazł się niepilnowany w polu karnym gospodarzy i wbił futbolówkę do siatki.