Lotto Ekstraklasa: Znakomita skuteczność Marcina Robaka

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W poniedziałkowym meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław (0:4). Mimo to, Duma Podlasia utrzymała pozycję lidera.

Ekipa prowadzona przez Ireneusza Mamrota przed tą kolejką zajmowała pierwsze miejsce w tabeli. Natomiast zespół z Dolnego Śląska znajduje się w dole ligowej tabeli i coraz częściej pojawiają się głosy, iż dni Tadeusza Pawłowskiego są policzone. – Jego miejsce w tabeli nie oddaje potencjału tej drużyny. W poniedziałek czeka nas otwarte spotkanie. Najważniejsze, abyśmy wykazali się wyższą skutecznością – mówił przed meczem Ireneusz Mamrot.

W pierwszej połowie oglądaliśmy typowy mecz walki i żaden z zespołów nie oddał nawet celnego uderzenia. Kibice z Białegostoku pożegnali schodzących do szatni piłkarzy gwizdami. W dwóch ostatnich spotkaniach zawodnicy z Podlasia zdobyli sześć goli, ale dziś razili indolencją pod bramką gości.

109 – tyle goli w sumie ma na koncie w ekstraklasie Marcin Robak

Po zmianie stron Śląsk Wrocław wziął się mocno do roboty. W 49. minucie Mateusz Cholewiak z lewej strony boiska podał do niepilnowanego Marcina Robak, który mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.  Drużyna prowadzona przez Tadeusza Pawłowskiego poszła za ciosem. W 51. minucie Djordje Cotra Djordje Cotra dośrodkował do Arkadiusza Piecha, a ten z pierwszej piłki pokonał Mariana Kelemena. W 67. minucie wynik podwyższył Marcin Robak, który otrzymał podanie od Michała Chrapka. W doliczonym czasie gry Marcin Robak skompletował hat-tricka po prostopadłym podaniu od Augusto. Dla 35-letniego Marcina Robaka było to trafienie numer siedem w obecnej rundzie.