Lotto Ekstraklasa: Zdobywca Pucharu Polski w strefie spadkowej

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W meczu kończącym 32. kolejkę Lotto Ekstraklasy Cracovia przed własną publicznością pokonała Arkę Gdynia 2:0. Dzięki tej wygranej Pasy opuściły strefę spadkową spychając na nią zespół z Gdyni.

Pierwsza bramka po strzale Krzysztofa Piątka padła minutę przed przerwą. Najskuteczniejszy strzelec Cracovii zdobył bramkę po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego głową z ok. dwóch metrów. W 66. minucie kontuzji nabawił się Adrian Błąd. 26-letni pomocnik dwie minuty po wejściu na boisko tak niefortunnie upadł, że złamał rękę w dwóch miejscach. Wynik meczu w 73. minucie z rzutu karnego ustalił Damian Dąbrowski.

Dla Arki był to dziewiąty kolejny ligowy mecz bez wygranej. Ostatni raz Śledzie zdobyli trzy punkty 24 lutego z Koroną Kielce. Z kolei dla piłkarzy Jacka Zielińskiego było to drugie spotkanie z rzędu bez porażki.

W następnej serii spotkań Cracovia zagra w Płocku z Wisłą (13 maja, godz. 20:30), a Arka podejmie Górnika Łęczna (12 maja, godz. 20:30).

8.05.2017, godz. 18:00 Cracovia – Arka Gdynia 2:0 (1:0)
Krzysztof Piątek 44′, Damian Dąbrowski 73′ (k)
żółte kartki: Piątek – Božok, Szwoch.

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Diego Ferraresso, Piotr Malarczyk, Hubert Wołąkiewicz, Deleu, Mateusz Szczepaniak (90′ Jaroslav Mihalík), Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Mateusz Cetnarski (76′ Tomáš Vestenický), Erik Jendrišek, Krzysztof Piątek (90′ Sebastian Steblecki).

Arka: Pāvels Šteinbors – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Luka Zarandia (64′ Adrian Błąd; 69′ Dariusz Formella), Antoni Łukasiewicz, Adam Marciniak, Mateusz Szwoch, Miroslav Božok, Przemysław Trytko (46′ Rafał Siemaszko).

sędziował: Paweł Raczkowski z Warszawy.
widzów: 6279.