Lotto Ekstraklasa: Zagłębie Lubin nowym liderem

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na inaugurację 8. kolejki Lotto Ekstraklasy, niepokonane Zagłębie Lubin podejmowało na własnym obiekcie Wisłę Płock. Gospodarze pomimo prowadzenia musieli podzielić się punktami z Wisłą Płock (2:2).

Spotkanie rozpoczęło się w powolnym tempie, w którym brakowało składnych akcji. Na pierwszą bramkę musieliśmy poczekać do 34. minuty. Z środkowej strefy boiska Łukasz Janoszka zagrał piłkę do Jakuba Świerczoka, a ten w świetnym stylu położył defensora i pewnym uderzeniem zdobył gola. Dwie minuty później fatalny błąd popełnił środkowy pomocnik gości, Dominik Furman, który podał pod nogi rywala, Bartłomieja Pawłowskiego, a ten podwyższył wynik.

Po przerwie szkoleniowiec przyjezdnych, Jerzy Brzęczek dokonał zmiany. W miejsce Adama Dźwigały pojawił się Giorgi Merebaszwili. Był to strzał w dziesiątkę, bowiem to on asystował przy bramce w 57. minucie, którą zdobył Mateusz Piątkowski. 32-latek po raz pierwszy w sezonie wpisał się na listę strzelców. To co wydawało się niemożliwe po pierwszych 45 minutach stało się faktem. Ponownie hasający po lewej stronie boiska Giorgi Merebaszwili został sfaulowany w polu karnym przez Arkadiusza Woźniaka i arbiter odgwizdał jedenastkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Nico Varela i nie dał żadnych szans Martinowi Polackowi.

Podopieczni Piotra Stokowca wskoczyli na fotel lidera z dorobkiem piętnastu punktów, a za tydzień Lubinianie pojadą do Gdyni. O wiele gorsza jest sytuacja Wisły Płock, która zajmuje jedenastą pozycję i za moment może wpaść do strefy spadkowej.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 2:2 (2:0)
Świerczok 34′, Pawłowski 36′ – Piątkowski 57′, Varela 69′

Zagłębie: Polacek – Czerwiński, Guldan, Kopacz, Balić, Dziwniel – Starzyński, Woźniak (72. Matuszczyk), Kubicki – Pawłowski (85. Buksa), Świerczok (75. Tuszyński)

Wisła: Kiełpin – Stępiński, Byrtek, Łasicki, Stefańczyk – Varela, Szymański (81. Rasak), Dźwigała (46. Merebaszwili), Furman, Łukowski (61. Michalak) – Piątkowski

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)