Lotto Ekstraklasa: Wysokie zwycięstwo Jagiellonii Białystok

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

We wtorkowym pojedynku w ramach 20. kolejki Lotto Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok przed własną publicznością pokonała Koronę Kielce (5:1).

W sobotę “złocisto-krwiści” ponieśli porażkę z Arką Gdynia przerywając tym samym passę 12 meczów bez przegranej. Natomiast ekipa Ireneusza Mamrota chciała kontynuować serię zwycięstw ligowych po dwóch wygranych z Pogonią oraz Sandecją.

Znakomicie spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 11. minucie kilka metrów z piłką przebiegł Litwin Arvydas Novikovas i uderzeniem z dystansu pokonał Macieja Gostomskiego. Na odpowiedź Korny musieliśmy poczekać do 21. minuty. Fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Jacek Kiełb i Mariusz Pawełek musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Kilka minut później Jaga po raz drugi wyszła na prowadzenie. Arvydas Novikovas podał do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Łukasz Świderskiego, a ten nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Tuż przed przerwą na 3:1 gola zdobył Karol Świderski, który wykorzystał podanie od Łukasz Sekulskiego. Po zmianie stron nadal Jagiellonia pokazała wielkość. Kolejną bramkę zdobył Łukasz Sekulski, a wynik ustalił Bartosz Kwiecień.