Lotto Ekstraklasa: Wreszcie zwycięstwo Wisły Płock

Oficjalna piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 29. kolejki Lotto Ekstraklasy, Wisła Płock pokonała u siebie Śląska Wrocław (2:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Dominik Furman oraz Ricardinho.

Płocczanie znajdują się w strefie spadkowej i na ratunek ekstraklasie przyszedł Leszek Ojrzyński, który zastąpił zwolnionego w zeszłym tygodniu Kibu Vicunię. Względem ostatniego spotkania z Piastem Gliwice trener dokonał trzech zmian. W podstawowym składzie pojawili się Mateusz Szwoch, Ricardinho oraz Karol Angielski. – Wiemy, że czeka nas trudny mecz. Wisła ma silnych obrońców i dobrze wyszkolonych zawodników ofensywnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężka walka i musimy być na to przygotowani – mówił Vitezslav Laviczka.

Niewiele dobrego można napisać o pierwszej połowie. Wystarczy napisać, że obie drużyny oddały ZERO celnych uderzeń. Przewagę w posiadaniu futbolówki mieli gospodarze, lecz nic z tego nie wynikało. Dopiero w drugiej połowie doczekaliśmy się goli. W 66. minucie po rzucie wolnym pośrednim bramkę zdobył Dominik Furman. Wynik w 74. minucie ustalił Ricardinho, który wykorzystał rzut karny.

08.04.2019, godz. 18:00, 29. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Kazimierza Górskiego, Widzów: 3 096

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Dominik Furman 66′, Ricardinho 74′

Wisła: Thomas Dahne – Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Angel Garcia Cabezali – Damian Rasak, Dominik Furman – Mateusz Szwoch (Ariel Borysiuk 88′), Ricardinho, Giorgio Merebaszwili (Alen Stevanović 59′) – Karol Angielski (Grzegorz Kuświk 59′)

Śląsk: Jakub Słowik – Piotr Celeban, Wojciech Golla, Igors Tarasovs, Mateusz Hołownia – Lubambo Musonda (Farshad Ahmadzadeh 67′), Jakub Łabojko (Damian Gąska 75′), Krzysztof Mączyński, Michał Chrapek, Robert Pich (Arkadiusz Piech 81′) – Marcin Robak

Żółte kartki: Michał Chrapek, Wojciech Golla, Arkadiusz Piech

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)