LOTTO Ekstraklasa: Wisła minimalnie wygrywa z Miedzią

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Wisły Kraków pokonali Miedź Legnica 2:1 w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bramki dla Białej Gwiazdy zdobyli Zdeněk Ondrášek i Dawid Kort, gola honorowego dla Miedzi strzelił Marquitos.

W pierwszej kolejce Wisła tylko zremisowała u siebie z Arką Gdynia 0:0, więc dziś za wszelką cenę chciała zgarnąć trzy punkty. Miedź rzutem na taśmę wygrała z Pogonią 1:o i dziś także chcieli zagrać dobry mecz.

Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie podopieczni Dominika Nowaka. Henrik Ojamaa strzelał sprzed pola karnego, Michał Buchalik wypluł piłkę, ale na szczęście dla Wisły wyszła ona na rzut rożny. Krakowianie odpowiedzili dopiero po upływie dwóch kwadransów. Z ostrego kąta główkował Patryk Małecki jednak ten strzał pozostawił wiele do życzenia. W 32. minucie kapitalną szansę bramkową miał Petteri Forsell, który wyszedł sam na sam z Buchalikiem, lecz goalkeeper Białej Gwiazdy uchronił gospodarzy świetną interwencją. Podopieczni Macieja Stolarczyka wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Marcin Wasilewski główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, kapitalnie przy tym strzale interweniował Łukasz Sapela, ale przy dobitce Zdenka Ondráska nie miał żadnych szans i do przerwy Wisła prowadziła z Miedzią 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla gospodarzy. Małecki dograł w pole karne, a tam sytuację wykończył Dawid Kort.

Chwilę później swoją drugą bramkę mógł strzelić Ondrášek, ale na wślizgu trafił w słupek. Miedź nie poddała się i zdobyła gola kontaktowego. Maciej Sadlok ciągnął za koszulkę w polu karnym Fabiana Piaseckiego i sędzia Wojciech Myć wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Marquitos i pewnie pokonał bramkarza.

W 78. minucie na finezyjne uderzenie zdecydował się Wojciech Łobodziński, lecz wysoko przestrzelił. W doliczonym czasie, bohaterem meczu mógł zostać Piasecki, ale po jego strzale kapitalnie interweniował Buchalik i ostatecznie Wisła wygrała z Miedzią 2:1.