Lotto Ekstraklasa: Wisła Kraków rozgromiła Cracovię

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W 195. Wielkich Derbach Krakowa lepsi okazali się podopieczni Radosława Sobolewskiego, którzy pokonali zespół Michała Probierza (4:1).

Szkoleniowiec “Pasów” zaskoczył wielu wystawiając między słupkami Adama Wilka, który zastąpił Grzegorza Sandomierskiego. Na pierwszą ciekawą okazję musieliśmy poczekać do 28. minuty. Michał Helik uderzeniem głową próbował pokonać golkipera, ale ten popisał się znakomitym refleksem. W 42. minucie Biała Gwiazda objęła prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Carlitos, a wślizgiem futbolówkę do bramki wepchnął Marcin Wasilewski. Wynik w 45. minucie podwyższył Jesus Imaz Balleste, który mając na plecach obrońcę nie miał problemów z pokonaniem Juliana Cuesty.

Po przerwie Michał Probierz dokonał zmiany i w miejsce Jakuba Wójcickiego pojawił się Mateusz Szczepaniak. W 46. minucie Jesus Imaz po raz drugi dziś pokonał Adama Wilka. Fatalnie zachowała się zwłaszcza defensywa “Pasów”. W 56. minucie spotkanie zostało przerwane z powodu zadymienia boisko przez fanów gospodarzy. W 67. minucie niezawodny Carlitos bezpośrednio z rzutu wolnego ukłuł na 4:0. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Michał Helik.

13.12.2017, 20. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów:
Cracovia – Wisła Kraków 1:4 (0:2)
Michał Helik 89′ – Marcin Wasilewski 42′, Jesus Imaz Balleste 45′, 46′, Carlitos

Cracovia: Adam Wilk – Matić Fink, Michał Helik, Piotr Malarczyk (Ołeksij Dytiatjew 75′), Kamil Pestka – Szymon Drewniak, Adam Deja, Jaroslav Mihalik (Sergei Zenjov 61′), Javi Hernandez – Jakub Wójcicki (Mateusz Szczepaniak 46′), Krzysztof Piątek

Wisła: Julian Cuesta – Maciej Sadlok, Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Zoran Arsenić – Vullnet Basha (Víctor Pérez 85′), Pol Llonch, Jesus Imaz Balleste, Rafał Boguski (Patryk Małecki 82′) – Paweł Brożek (Kamil Wojtkowski 81′), Carlitos

Żółte kartki: Matić Fink, Piotr Malarczyk – Pol Llonch, Zoran Arsenić, Víctor Pérez

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)