LOTTO Ekstraklasa: Wisła Kraków remisuje z Wisłą Płock

Piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wisła Kraków zremisowała  z Wisłą Płock 1:1 w meczu 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy

Krakowianie po 3. kolejkach zajmują 9. miejsce z dorobkiem 4 punktów. Zdecydowanie gorzej wygląda sytuacja Wisły Płock. Podopieczni Dariusza Dźwigały są dopiero na 14 miejscu i mają tylko 1 punkcik, dziś koniecznie chcieli zwyciężyć w Krakowie, by nie spaść na ewentualne miejsce spadkowe.

Pierwszy strzał, kibice na stadionie w Krakowie zobaczyli po upływie kwadransa. Jesús Imaz główkował jednak minimalnie niecelnie. Kolejną szansę na bramkę miał Patryk Małecki, który finezyjnie kopnął futbolówkę w stronę bramki Thomasa Dähne, ale Niemiec pewnie interweniował. Bramkarz Wisły Płock zaprezentował swoje umiejętnośći w 28. minucie, gdy interweniował przy strzale Dawida Korta. Podopiecznym Macieja Stolarczyka udało się w końcu wyjść na prowadzenie. Rafał Boguski świetnie odegrał do Zdenka Ondráška, a ten fenomenalnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

Wisła Kraków mogła podwyższyć prowadzenie, ale Dähne kapitalnie interweniował po uderzeniu Imaza. W doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić Ricardinho, lecz Mateusz Lis uratował Krakowian i do przerwy Wisła Kraków prowadziła z Wisłą Płock 1:0.

Na początku drugiej połowy do wyrównania mógł doprowadzić Ricardinho, ale kopnął tuż obok bramki Lisa. Ten sam gracz mógł wyrównać w 52. minucie, gdy dostał podanie od Dominika Furmana, lecz strzelił w trybuny. Blisko podwyższenia prowadzenia byli podopieczni Macieja Stolarczyka, Imaz strzelił w poprzeczkę, a Patryk Małecki nie trafił do pustej bramki. Mogło być 2-0, a było 1-1. Nico Varela zgrał głową do Ricardinho, a ten w taki sam sposób pokonał Lisa.

W końcowych minutach drugiej połowy, Wisłę Płock na prowadzenie mógł wyprowadzić Alan Uryga, ale główkował nad bramką. Gola na wagę 3 punktów dla Krakowskiej Wisły w doliczonym czasie gry mógł zdobyć Jakub Bartosz, lecz minimalnie przestrzelił i ostatecznie Wisła Kraków zremisowała z Wisłą Płock 1:1.