Lotto Ekstraklasa: Trzy punkty zostają w Gdyni

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim spotkaniu w ramach 16. kolejki Lotto Ekstraklasy, Arka Gdynia pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków (4:1).

“Biała Gwiazda” od kilku miesięcy boryka się problemem finansowym, a piłkarze nie otrzymują na czas pensji. Tymczasem zespół prowadzony przez Macieja Stolarczyka znajduje się w czołówce tabeli, zachowując kontakt z ligowym podium. Kibice z Krakowa wspierają klub, który zapisał piękną kartę w historii rozgrywek.

– To bardzo miłe, że kibice jednoczą się żeby nas wesprzeć. Z drugiej strony, trudno mi jednak widzieć taki scenariusz, w którym nie ma Wisły na mapie piłkarskiej Polski. Wydaje mi się, że ludzie są na tyle rozsądni, że widzą nie tylko pierwszy zespół, ale także ponad stuletnią tradycję – mówił na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Wisły Kraków.

Początek spotkania znakomicie rozpoczęli gospodarze, bowiem już w 15. minucie objęli prowadzenie. Nabil Aankour zdecydował się na mocne uderzenie sprzed pola karnego. Marokańczyk uderzył na krótki słupek, a Mateusz Lis lekko spóźniony nie miał szans na skuteczną obronę. Chwilę wcześniej Jesus Imaz był blisko pokonania golkipera, ale piłka trafiła w słupek. W 20. minucie z prawej strony boiska Matej Palcić dośrodkował na głowę Zdenka Ondraska, a Czech pewnie wbił futbolówkę do siatki. “Arkowcy” z czasem przejęli inicjatywę. W 27. minucie Luka Zarandia wykorzystał błąd defensywy i z bliskiej odległości wepchnął piłkę do bramki. Goście do końca pierwszej części nie mieli pomysłu, by przebić się przez mocno zagęszczony środek boiska.

Drugą połowę wiślacy rozpoczęli od ataków. Goście kilka razy doprowadzili do sporego zamieszania w polu karnym Wisły W 60. minucie Rafał Boguski spudłował, mimo że nikt go nie atakował nie był wstanie skierować piłki do bramki. Kwadrans później Maciej Jankowski zdobył bramkę, zaś w samej końcówce wynik spotkania ustalił Luka Zarandia.