Lotto Ekstraklasa: Trzy punkty pojadą do Krakowa

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim spotkaniu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy, Arka Gdynia na własnym stadionie przegrała z Cracovią (0:3). Wynik spotkania otworzył Airam Cabrera, natomiast chwilę później samobójcze uderzeniem dopisał Luka Marić, a gospodarzy dobił Javi Hernandez.

Nie jesteśmy zadowoleni z dwóch ostatnich spotkań. W meczu o mistrzostwo oraz o puchar zanotowaliśmy dwie porażki z klasowym rywalem, który na dzisiaj jest drużyną lepszą. Chciałbym, aby mój zespół się rozwijał. – mówił przed meczem Zbigniew Smółka.

Od samego początku oglądaliśmy wyrównane widowisko, bez praktycznie żadnej dogodnej sytuacji. W 23. minucie Piotr Lasyk podyktował “jedenastkę” dla gości, za faul Michał Nalepy na Javim Hernandezie. Do rzutu karnego podszedł Airam Cabrera, ale Pavels Steinbors był bliski interwencji. W 32. minucie z lewej strony boiska dośrodkował Mateusz Wdowiak, a piłka po ręce Luki Maricia wpadła do siatki. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Javi Hernandez.

10.12.2018, 18. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski w Gdyni, Widzów: 4 223
Arka Gdynia – Cracovia 0:3 (0:2)
Airam Cabrera 23′ (k), Luka Marić 32′ (sam), Javi Hernandez 90+4′

Arka: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Christian Maghoma, Luka Marić (Marcus Vinicius 85′), Adam Marciniak – Michał Nalepa (Rafał Siemaszko 64′), Adam Deja – Michał Janota, Luka Zarandia, Nabil Aankour (Mateus Młyński 64′) – Maciej Jankowski

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, Niko Datković, Michał Siplak – Diego Ferraresso, Janusz Gol, Milan Dimun (Jakub Serafin), Mateusz Wdowiak (Sebastian Strózik 82′) – Javi Hernandez, Airam Cabrera (Filip Piszczek 83′)

Żółte kartki: Christian Maghoma

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)