Lotto Ekstraklasa: Szczęśliwe zwycięstwo Wisły Kraków

LOTTO Ekstraklasa piłka / fot. MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotnim starciu Lotto Ekstraklasy, Śląsk Wrocław przed własną publicznością przegrał z Wisłą Kraków (0:1).

Niespodziewanie, pomimo problemów finansowych, Wisła Kraków jest jedną z czołowych ekip tego sezonu, co więcej, przez wielu ekspertów Biała Gwiazda prezentuje się najlepiej ze wszystkich zespołów ekstraklasy. Zadziwiająco wysoką formę osiągnęli Martin Kostal oraz Zdenek Ondrasek, którzy ofensywną grą napędzają całą drużynę. Z kolei gospodarze do tej pory odnieśli jedynie jedno zwycięstwo, a w pięciu ostatnich meczach zanotowali – trzy remisy oraz dwie porażki.

0:2 – w październiku ubiegłego roku krakowska Wisła pokonała we Wrocławiu Śląsk (2:0)

Podopieczni Macieja Stolarczyka nieco rozczarowali swoich fanów, ponieważ w pierwszej części ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Jakuba Słowika. Najbliżej trafienia był Maciej Sadlok, ale jego niefortunny strzał mógł się zakończyć samobójem. Po przerwie w końcówce Mateusz Radecki strzałem głową mógł wbić gola, ale piłką odbiła się od słupka. W 89. minucie Zdenek Ondrasek z najbliższej odległości wpakował futbolówkę i z sześcioma bramkami na koncie jest najskuteczniejszym zawodnikiem Lotto Ekstraklasy. Szczęście było dziś po stronie krakowian, bo jeszcze raz w tym meczu Farshad Ahmadzadeh obił poprzeczkę.