LOTTO Ekstraklasa: Szalony mecz w Gdyni, Arka remisuje z Wisłą Płock

W meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Arka Gdynia zremisowała z Wisłą Płock 3:3.

Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Arki przed meczem wiedzieli, że przy ewentualnej wygranej i tak zostaną na 9. miejscu, bo do 8 Wisły Kraków tracą 5 punktów, natomiast gdyby w Gdyni wygrała Wisła Płock, to podopieczni Kibu mogliby awansować z 13. na 12. miejsce.

Już w 5. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, z kilku metrów głową strzelał Nabil Aankour, ale kapitalną interwencją popisał się Thomas Dähne. Niemiecki bramkarz uratował swoją drużynę chwilę później, tym razem zatrzymał bombę Damiana Zbozienia. Niewykorzystane okazje zemściły się na Arce, w 29. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Dominik Furman, który zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. Niewiele później mogło być już 0:2, w dużym zamieszaniu w polu karnym strzał oddał Adam Dźwigała, lecz tym razem dobrze zachował się Pāvels Šteinbors. Reprezentant Łotwy nie miał jednak szans przy golu Oskara Zawady, który główkował po dośrodkowaniu Furmana, futbolówka trafiła jeszcze w słupek, ale na nieszczęście Arki wpadła do bramki gospodarzy. Tuż przed przerwą prowadzenie gości mógł zmniejszyć Adam Marciniak, ale strzelał tuż obok słupka i do przerwy Arka przegrywała z Wisłą Płock 0:2.

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla Arki, gola kontaktowego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Adam Danch, który minutę wcześniej pojawił się na boisku. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać, ale Rafał Siemaszko strzelił z przewrotki nad bramką. W 61. minucie gospodarze otrzymali rzut karny po faulu jednego z graczy Wisły na Luce Zarandii. Do jedenastki podszedł Michał Janota i nie dał szans bramkarzowi Płocka. Po utracie bramki, goście przeprowadzili groźną kontrę, którą niecelnym uderzeniem zakończył Furman. W końcowych minutach podopieczni Zbigniewa Smółki wyszli na prowadzenie, do wybitej piłki z jedenastki dopadł Janota i uderzeniem z dystansu zdobył cudowną bramkę. Gospodarze jednak nie zaaplikowali 3. punktów. W 89. minucie w dużym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Alan Uryga i uratował punkt dla Płocczan.

Arka Gdynia – Wisła Płock 3:3 (0:2)

Adam Danch 47′ Michał Janota 62′ (k), 84′ – Dominik Furman 29, Oskar Zawada 35′, Alan Uryga 89′

Arka: Pāvels Šteinbors – Damian Zbozień, Luka Marić, Frederik Helstrup, Adam Marciniak – Michał Nalepa, Michał Janota, Adam Deja (Adam Danch 46′), Luka Zarandia, Rafał Siemaszko (Jan Łoś 83′) – Nabil Aankour (Mateusz Młyński 46′)

Wisła: Thomas Dähne – Igor Łasicki, Adam Dźwigała, Alan Uryga, Patryk Stępiński – Damian Szymański, Dominik Furman, Jakub Łukowski (Karol Angielski 84′), Ricardinho, Calo (Damian Rasak 59′) – Oskar Zawada (Cezary Stefańczyk 78′)