Lotto Ekstraklasa: Strzeleckie show na zakończenie kolejki. Remis Zagłębia z Wisłą

W meczu kończącym 14. serię spotkań Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Lubin zremisowało u siebie 2:2 z Wisłą Kraków.

Goście po fatalnym starcie sezonu i kłopotach poza boiskowych, wstali z kolan i obecnie są w bardzo dobrej formie. Ostatnie pięć spotkań “Białej Gwiazdy” to trzy zwycięstwa i dwa remisy. W poniedziałkowy wieczór Krakowian czekało jednak dość ciężkie wyzwanie, ponieważ ekipa Piotra Stokowca od początku sezonu pokazuje się z bardzo dobrej strony. Wisła jednak wyszła bardzo szybko na prowadzenie, bo już po pierwszym kwadransie meczu, wynik otworzył Petar Brlek. W pierwszej połowie spotkanie było bardzo wyrównane, jednak wynik utrzymywał się korzystny dla Wiślaków. Przed przerwą jednak, gdy większość osób obecnych na stadionie myślała o tym, że za chwilę czeka ich kwadrans oddechu, wynik spotkania wyrównał Arkadiusz Woźniak. Asystował mu Krzysztof Janus. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał więc remis 1:1. Po zmianie stron Wisła, która najwyraźniej nie wyszła z szoku po stracie pierwszej bramki, po raz kolejki dała się pokonać. Prowadzenie gospodarzom dał ten sam zawodnik, który doprowadził do wyrównania. Arkadiusz Woźniak drugi raz pokonał Łukasza Załuskę w dzisiejszym meczu. Statystyki drugiej połowy wskazywały na dominację gospodarzy, jednak goście zdołali jeszcze odpowiedzieć, doprowadzając do wyrównania. Po strzale oddanym na bramkę Martina Polacka, bramkarz nie złapał piłki. Zamieszanie wykorzystał rezerwowy, Jakub Bartosz, który na boisku spędził osiem minut i trafił do siatki. W ostatnich minutach nic się już nie zmieniło, Zagłębie podzieliło się punktami z Wisłą. Miedziowi, dzięki temu wynikowi awansowali na ligowe podium, a Wisła opuściła strefę spadkową.

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Jach, Dziwniel, Janus (46′ Starzyński), Jagiełło (46′ Kubicki), Piątek, Janoszka (77′ Tosik) – Nespor, Woźniak
Wisła: Załuska – Jović, Uryga, Sadlok, Pietrzak, Boguski (68′ Bartosz), Popović (82′ Cywka), Brlek, Małecki – Ondrasek (69′ Zachara), Brożek

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 2:2 (1:1)
0:1 – 14′ Brlek
1:1 – 45+2′ Woźniak
2:1 – 49′ Woźniak
2:2 – 76′ Bartosz