Lotto Ekstraklasa: Śląsk Wrocław inkasuje trzy punkty

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach 21. kolejki Lotto Ekstraklasy, Śląsk Wrocław pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec (2:0).

Drużyna ze stolicy województwa Dolnego Śląska do rundy rewanżowej przystąpiła z nowym szkoleniowcem, Vitezslavem Lavićką. Z kolei W Zagłębiu Sosnowiec doszło do rewolucji kadrowej. Beniaminka zasiliło aż dziesięciu nowych zawodników. – Wiemy, że nastąpiło wiele zmian. Oznacza to, że na poważnie traktują swoją pozycję w tabeli. To bardzo ważny mecz dla obu stron. Nie mieliśmy zbyt wielu okazji, żeby zobaczyć grę naszego najbliższego rywala, ale zdobyliśmy kilka informacji, które już przekazaliśmy zespołowi – mówił Lavićka.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli dzisiejsze spotkanie gospodarze. Bowiem już w siódmej minucie bramkę zdobył Arkadiusz Piech, który mocno uderzył z bliskiej odległości. Zawodnicy WKS-u w pierwszej części zdobyli jeszcze dwie bramki, które nie zostały jednak uznane po konsultacji z VAR-em. W 79. minucie wynik spotkania ustalił Mateusz Radecki, który wykończył znakomite podanie od Roberta Picha.