LOTTO Ekstraklasa: Śląsk wreszcie pnie się do góry

pilkarskiswiat.com

W meczu 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław niespodziewanie pokonał 2:1 mistrza Polski Legię Warszawa.

Wydawało się, że wreszcie wszystko pójdzie po myśli obrońców tytułu. Podopieczni Jacka Magiery prowadzili bowiem 1:0 po bramce Jarosława Niezgody w 37. minucie. Legia jednak za bardzo oddawała pole rywalom. Ci wykorzystali to dwoma trafieniami Marcina Robaka. Najpierw doświadczony napastnik wykorzystał rzut karny w 62. minucie, a chwilę później zdobył bramkę dająca prowadzenie.

Śląsk tym samym niespodziewanie odniósł drugą wygraną z rzędu. W poprzedniej kolejce, także u siebie Wrocławianie pokonali Cracovię 2:1. Legia natomiast przerywa serię trzech zwycięstw. Poprzednio przegrała w Niecieczy, z Termalicą na początku sierpnia.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 2:1 (0:1)

62′ (k.) i 68′ Marcin Robak – 37′ Jarosław Niezgoda

Śląsk: Wrąbel – Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra – Madej (70′ Vacek), Chrapek, Riera, Pich – Piech (79′ Srnić), Robak (90′ Łuczak)

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek (86′ Mączyński) – Moulin, Jodłowiec, Kopczyński (77′ Nagy) – Pasquato (66′ Szymański) – Sadiku, Niezgoda