Lotto Ekstraklasa: Skromna wygrana beniaminka

Wikimedia

W 25. kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Płock pokonała u siebie 1:0 Termalikę Bruk-Bet Niecieczę. O trzech  punktach dla beniaminka zadecydowało samobójcze trafienie Przemysława Szarka.

Tempo meczu nie porywało. Bramka padła po dośrodkowaniu w pole karne Patryka Wlazło w 22. minucie, a piłkę do własnej siatki przypadkowo wpakował Szarek. Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale w 51. minucie Dominik Kun trafił w słupek. Dla Wisły to szósty kolejny mecz bez porażki na własnym terenie.

Wisła Płock – Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)
22′ Szarek (sam.)

Wisła: Kiełpin – Sylwestrzak, Byrtek, Szymiński, Stefańczyk – Rogalski, Furman – Piotrowski (46′ Kun), Krivets (75′ Stępiński), Wlazło – Piątkowski (90+2′ Drozdowicz)

Termalica: Pilarz – Guilherme (80′ Miković), Putiwcew, Osyra, Szarek – Babiarz, Kupczak (59′ Gergel) – Gutkovskis, Stefanik, Guba (59′ Misak)  – Nowak