LOTTO Ekstraklasa: Remis w Lubinie na rozpoczęcie kolejki

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu otwierającym 13. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, Zagłębie zremisowała z Piastem 2:2, bramki dla gospodarzy zdobyli Jakub Świerczok i Filip Jagiełło, natomiast piłka w bramce Zagłębia lądowała po bramkach Michala Papadopoulosa i Joela Valenci

Od pierwszego gwizdka do ataku rzucili się gospodarze.  W 4. minucie świetną sytuację sam na sam zmarnował Bartłomiej Pawłowski. Chwilę później Zagłębie zdobyło bramkę. Ľubomír Guldan dośrodkował w pole karne, a gola strzelił Jakub Świerczok. Zagłębie dominowało, a gola miał Piast. Dośrodkowanie Martina Konczkowskiego, pięknym strzałem z szczupaka wykorzystał Michal Papadopoulos.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli podopieczni Piotra Stokowca i udało im się zdobyć bramkę. W 53. minucie, wybitą piłkę bardzo mocno uderzył Filip Jagiełło i pokonał Dobrivoja Rusova. Dobrą sytuację do wyrównania miał Maciej Jankowski ,jednak uderzył kilka metrów obok bramki. Jeszcze lepszą okazję stworzył sobie Aleksander Sedlar. Uderzył ładnie, finezyjnie sprzed pola karnego, ale kapitalną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Piast walczył o remis i udało im się zrealizować cel. W końcowych minutach, sam przed bramkarzem był Joel Valencia i bezproblemowo trafił.