LOTTO Ekstraklasa: Remis Śląska z Piastem

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

W trzecim meczu 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Śląsk Wrocław zremisował z Piastem Gliwice 2:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Piech, natomiast dla gości trafili Michal Papadopulos i Karol Angielski.

Już w 46. sekundzie Piast mógł wyjść na prowadzenie. Mateusz Mak świetnie dograł do Joela Valencii, Ekwadorczyk uderzył nieczysto i z tym strzałem poradził sobie Jakub Słowik. Chwilę później odpowiedział Śląsk. Arkadiusz Piech dostał podanie od Sito Riery, uderzył sprzed pola karnego i zdobył piękną bramkę. Następnie kolejną okazję miał Piast, tym razem z rzutu wolnego w słupek trafił Konstantin Vassiljev. Gliwiczanie mieli zdecydowaną przewagę i stwarzali kolejne sytuacje. W 33. minucie po dośrodkowaniu Vasiljeva z rzutu rożnego, minimalnie nad bramką uderzył Hebert. Piastowi w końcu, jednak udało się wyrównać. Fatalny błąd popełnił Igors Tarasovs, który zagrał prosto pod nogi Michala Papadopoulosa, Czechowi nie pozostało nic jak pokonać bramkarza Wrocławian.

Od początku drugiej połowy przewagę mieli gospodarze. Najbliżej bramki w 58. minucie po podaniu Jakuba Koseckiego, miał Marcin Robak, uderzył on jednak zbyt słabo by pokonać Jakuba Szmatułe. Gospodarze w końcu, jednak zdobyli upragnioną bramkę. Po podaniu Róberta Picha, drugą bramkę dziś zdobył Piech. Mimo ogromnej przewagi Śląska, goście zdołali wyrównać. Po dośrodkowaniu Vassiljeva, ładną bramkę zdobył Karol Angielski.

Ostatecznie Śląsk zremisował z Piastem 2:2 i awansował na 10. miejsce wyprzedzając Wisłę Płock, natomiast Piast znalazł się na pozycji 13. spychając do strefy spadkowej Bruk Bet Termalikę i na 14. miejsce Sandecję.