Lotto Ekstraklasa: Podział punktów we Wrocławiu

Bartosz Rymaniak (Korona Kielce) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym starciu w ramach 19. kolejki Lotto Ekstraklasy, Śląsk Wrocław zremisował z Koroną Kielce (1:1).

W tym tygodniu władze wrocławian postanowiły zwolnić Tadeusza Pawłowskiego, którego zastąpił Paweł Barylski, dotychczasowy asystent trenera. – Ciężko powiedzieć, czy drużyna pokaże po tej zmianie nową twarz. Sądzimy jednak, że nie zmieni się, aż tak wiele, bo zespół przejął asystent poprzedniego szkoleniowca. Jesteśmy trochę zaskoczeni postawą Śląska – przyznał Gino Lettieri przed meczem.

W 27. minucie piłkę w środku boiska stracili goście, Arkadiusz Piech podaniem uruchomiał a Robert Pich dokonał dzieła zniszczenia. W 39. minucie Arkadiusz Piech sam wbił futbolówkę do siatki, lecz po analizie VAR-u arbiter cofnął decyzję. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy najlepszą okazję dla Korony zmarnował Elia Soriano, gdy piłka po uderzeniu głową odbiła się od poprzeczki.

Gino Lettieri postanowił po przerwie wpuścić dwóch ofensywnych zawodników – Macieja Górskiego oraz Ivana Jukicia. Dla gospodarzy druga częśc rozpoczęła się fatalnie, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Djordje Cotra, który łokciem uderzył Mateja Pućkę. W 64. minucie z prawej strony boiska Matej Pućko dośrodkował do Adnana Kovacevicia, a ten przedłużył do Michaela Gardawskiego i wyrównał.