LOTTO Ekstraklasa: Piast wygrywa w Szczecinie

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin przegrała z Piastem Gliwice 0:2 w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gole dla podopiecznych Waldemara Fornalika zdobyli Joel Valencia i Mateusz Mak.

Z obu drużyn dziś grających, lepiej sezon zaczął Piast, który rzutem na taśmę wygrał z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz Pogoni z Miedzią też zakończył się podobnie, tylko, że tam to Miedź zdobyła bramkę w końcówce spotkania i Pogoń musiała poczuć gorycz porażki, dziś na pewno chcieli się zrewanżować kibicom.

Pierwsi zaatakowali goście i od razu wyszli na prowadzenie. Joel Valencia wyszedł sam na sam z Jakubem Bursztynem i umieścił mu piłkę między nogami.

Chwilę później było już 0-2. Jorge Felix dośrodkował z rzutu rożnego,a z ostrego kąta głową do bramki Jakuba Bursztyna trafił Mateusz Mak.

Po upływie dwóch kwadransów okazję do zmniejszenia przewagi gości, miał Radosław Majewski, lecz dobrze jego uderzenie z rzutu wolnego obronił Jakub Szmatuła. W doliczonym czasie pierwszej połowy, Piast znowu miał szczęście, bo tym razem w poprzeczke kopnął Dawid Błanik. Do przerwy Pogoń przegrywała z Piastem 0:2.

Pierwsze minuty drugiej połowy to zdecydowana przewaga Pogoni, okraszona uderzeniem w poprzeczkę Tomasza Hołoty. Swoją szansę na bramkę kontaktową miał też Kamil Drygas, ale po raz kolejny świetnie interweniował Szmatuła. Później także dominowali Szecinianie, lecz obrona Piasta dobrze się broniła i kolejny groźny strzał podopieczni Kosty Runjaica oddali dopiero w 87. minucie. Z prawej strony pola karnego, w boczną siatkę kopnął Frączczak. Jeszcze w doliczonym czasie tuż nad bramką uderzył drygas. Ostatecznie Pogoń Szczecin przegrała z Piastem Gliwice 0:2.