Lotto Ekstraklasa: Piast Gliwice w kontakcie z czołówką

Carlitos, Uros Korun (Piast Gliwice) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W inaugurującym spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy, Arka Gdynia doznała porażkę z Piastem Gliwice (1:2)

Żółto-niebiescy rundę wiosenną rozpoczęli od dwóch porażek. W pierwszym starciu ponieśli porażki z Koroną Kielce (1:2) oraz Zagłębiem Sosnowiec (2:3), mimo że drużyna Zbigniewa Smółki dwukrotnie obejmowali prowadzenie. – Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek tego roku, szczególnie w okresie przygotowawczym wyglądało to zdecydowanie lepiej i napawało nas nadzieją na dobry start. To jest jednak dopiero początek i powiedzieliśmy sobie, że nie chcemy powtarzać poprzednich lat, kiedy to też słabo zaczynaliśmy rundę wiosenną, bo wiemy, że stać nas na dużo więcej – powiedział Damian Zbozień.

W 28. minucie Tom Hateley dośrodkował ze stojącej piłki idealnie do Jakub Czerwińskiego, który wyskoczył najwyżej i zaskoczył Pavelsa Steinborsa, który wyciągnął futbolówkę z siatki. Tuż przed przerwą gospodarzy dobił Joel Valencia. Po raz kolejny z prawej strony Martin Konczkowski podał do Ekwadorczyka, który uderzył płasko i po minimalnym rykoszecie piłka zatrzepotała w bramce.

Dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem, Arka Gdynia była bliska honorowego trafienia, lecz Michał Janota spudłował z rzutu karnego, a fantastyczną interferencją popisał się Frantisek Plach, który wyrasta na specjalistę “jedenastek”. Dopiero w 88. minucie bramkę kontaktową zdobył Damian Zbozień, który skierował piłkę strzałem głową. Ostatecznie goście zwyciężyli (2:0) i awansowali na czwartą lokatę. Następnym rywalem zespołu Waldemara Fornalika będzie Śląsk Wrocław, który potrzebuje punktów, by utrzymać się w ligowej elicie.