Lotto Ekstraklasa: Passa Pogoni Szczecin trwa dalej

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach 16. kolejki Lotto Ekstraklasy, Pogoń Szczecin odniosła zwycięstwo z Miedzią Legnica (2:0). Dubletem w tym spotkaniu popisał się Iker Guarrotxena.

W lipcu tego roku, u progu sezonu Miedź Legnica pokonała wówczas Pogoń Szczecin (1:0) po bramce Petteriego Forsella. Po kilku miesiącach obie drużyny są na różnych biegunach. “Portowcy” wskoczyli do grupy mistrzowskiej i aktualnie podopieczni Kosty Runjaicia grają najładniejszą piłkę.

– Faktycznie, w ostatnich tygodniach graliśmy coraz lepiej, uzyskiwaliśmy coraz lepsze wyniki i prezentowaliśmy ładną grę. Mamy jeszcze rachunki do wyrównania z Miedzią. Inauguracyjny mecz tego sezonu nieszczęśliwie przegraliśmy. Jednak przed własną publicznością musimy koniecznie zagrać dobry mecz i osiągnąć dobry wynik – mówił przed meczem Kosta Runjaić.

W pierwszej połowie kilka niezłych sytuacji stworzyli goście, którym często brakowało skuteczności. Dopiero w 64. minucie “Portowcy” wyszli z kontrą, a futbolówkę w siatce umieścił Iker Guarrotxena. Gospodarze wykorzystali błąd w ustawieniu beniaminka, dzięki czemu jedna bramka wystarczyła, by wywalczyć trzy punkty.

25.11.2018, 16. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Widzów: 6 833
Pogoń Szczecin – Miedź Legnica 2:0 (0:0)
Iker Guarrotxena 64′, 83′

Pogoń: Łukasz Załuska – David Niepsuj (David Stec 82′), Sebastian Walukiewicz, Malec, Hubert Matynia – Kamil Drygas, Tomas Podstawski – Zvonimir Kozulj, Radosław Majewski (Spas Delew 46′), Iker Guarrotxena (Dawid Błanik 90+2″) – Adam Buksa