Lotto Ekstraklasa: MKS Cracovia blisko grupy mistrzowskiej

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym meczu w ramach 28. kolejki Lotto Ekstraklasy, MKS Cracovia pokonała u siebie Sandecję Nowy Sącz (2:1).

Ekipa Michała Probierza po fatalnym początku sezonu wyszła na prostą i liczy się w walce o górną “ósemkę”. Goście zaś są czerwoną latarnią i są na dobrej drodze do Nice 1.Ligi. W 39. minucie z lewej strony Michal Siplak dośrodkował na głowę Krzysztofa Piątka, a ten bez problemów pokonał golkipera. 22-letni Krzysztof Piątek zdobył już w tym sezonie trzynaście bramek. Krakowski zespół podwyższył wynik w drugiej połowie. Znowu będący w świetnej formie Krzysztof Piątek oddał strzał, lecz praktycznie z linii piłkę wepchnął jeszcze Milan Dimun i to na jego konto powędrowało trafienie. Gospodarze prowadzili 2:0 i do końca czasu pozostał kwadrans. Beniaminek nie poddał się i zdobył honorową bramkę. Filip Piszcze dał sygnał swojemu zespołowi, że można wywieźć z Krakowa choćby punkt.”Pasy: już do końca meczu kontrowały przebieg meczu i dopisały sobie kolejne trzy punkty.

W równolegle toczącym się pojedynku w Lotto Ekstraklasie, Śląsk Wrocław podzielił się punktami z Wisłą Płock (1:1) Obie bramki wpadły z rzutów karnych. Dla gospodarzy bramkę zdobył Marcin Robak, natomiast dla gości Semir Stilić.